Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

23 Başkanın İstifası İstendi

16.12.2009 01:24
AK Parti İzmir İl Teşkilatı, yeni yıla yeni yüzlerle girmeye hazırlanıyor. İzmir'de 23 ilçe başkanı ve yönetiminin istifası istendiği belirtiliyor.

Yerel seçimden sonra kongre ya da atamayla göreve gelen Karabağlar, Konak, Karşıyaka, Dikili, Foça, Kiraz, Kınık ve Balçova dışındaki 23 ilçe başkanı ve yönetimi yeniden seçilecek.

Hafta sonu ilçe başkanlarıyla toplantı yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, 23'ünün istifasını istedi. Bu gelişmenin "AK Parti'de deprem" şeklinde yorumlanmasını kabul etmeyen Kabak, teklifin ilçe başkanlarından geldiğini vurguladı. Genel merkezin de bilgisi dahilinde yeni yıla daha güçlü girmek için bu yolu seçtiklerini kaydeden İl Başkan Kabak, amaçlarının teşkilatları güçlendirmek olduğunu aktardı.

Yedi ilçe dışındaki teşkilatların yerel seçimlerden önce göreve geldiğini hatırlatan Ömür Kabak, "AK Parti, İzmir'deki teşkilat yapısını güçlendirecek. Yeni yıla daha güçlü girmeyi amaçlıyoruz. Şimdi teker teker ilçe başkanlarıyla görüşüyoruz. Yeni yönetimler oluşturacağız." dedi.

Bu haber toplam 1220 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri