Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti Angelina'yı Çağırdı

14 Ekim 2008 / 14:44
AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, iş dünyasında kadının rolünün ele alınacağı toplantıya, ünlü film yıldızı Angelina Jolie'yi davet etti. Davetin sebebini Fatma Şahin açıkladı.
TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin, partisinin kadın kollarının 2 yıldan beri uluslararası toplantılar düzenlendiğini belirtti.

Bu kapsamda, iş dünyasında kadının rolünün masaya yatırılacağı ''İşte Kadın'' konulu bir toplantı düzenleyeceklerini ifade eden Şahin, toplantıya işçi, işveren, dünyada rol modeli olmuş güçlü kadınları davet ettiklerini söyledi.

Angelina Jolie'yi de bu toplantıya davet ettiklerini anlatan Şahin, ''Dünyanın kabul ettiği güçlü bir sanatçı. Yardımseverliğiyle bütün dünya onu biliyor. Biz de bu anlamda davet ettik. Davetimizle alakalı süreç, bu hafta takip ediliyor'' diye konuştu.

Şahin, ''Jolie'den nasıl yanıt geldi?'' diye sorulması üzerine, Jolie'nin, vakıfla çalıştığını belirterek, ''Yoksul ülkelere bir takım para bağışıyla çalışma sistemi oluşturuyor. Fakat biz iktidar partisiyiz. Yaptığımız hiçbir programda, davet ettiğimiz hiç kimseye para vermedik. Bunu onlara ilettik. Şimdi onlardan yanıt bekliyoruz'' dedi.

ABD'den Terry Neese ve Mona Dimond, Pakistan'dan Manail Anis Ahmed'in, toplantıyla ilgili davetlerine olumlu yanıt verdiklerini bildiren Şahin, ''İstiyoruz ki bütün dünyadan güçlü kadınlar gelsin ve güçlü bir ses çıkaralım'' diye konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri