Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti binasına siyah çelenk

17.12.2009 14:24
Ankara'da devam eden Tekel işçileri eylemine İstanbul'dan destek geldi. AK Parti il binasına siyah çelenk bırakıldı.

Ankara'da devam eden Tekel işçileri eylemine İstanbul'dan destek geldi. Tekel'in çeşitli birimlerinde çalışan bir grup işçi ve yakını, AK Parti il binası önünde basın açıklaması yaparak, siyah çelenk bıraktı.

 

Tekel işçilerinin Ankara'daki eylemine destek vermek için bir grup tekel çalışanı ve yakını, AK Parti İstanbul İl Binası önünde toplandı. Bina önündeki bariyerleri geçmek isteyen gruba, çevik kuvvet polisi engel oldu. 'Tekel işçisi yalnız değildir', 'Ölmek var dönmek yok', 'Ankara yalnız değilsin', 'İşçiyiz haklıyız kazanacağız', 'Ekmeğe uzanan eller kırılsın' sloganlar atan grup adına basın açıklaması Mücahit Göçmez tarafından yapıldı. Kendisinin de Tekel mağduru bir işçi olduğunu belirten Mücahit Göçmez, Ankara'daki arkadaşlarına destek olmak, onların yalnız olmadıklarını göstermek için burada toplandıklarını söyledi. Tekel işçisinin yaşadığını öne sürdüğü hukuksuzlukları dile getiren Göçmez, tüm özlük haklarının kendilerine geri iade edilmesini istedi.

Basın açıklamasının ardından, bariyeri geçmelerine izin verilen 2 kişi tarafından AK Parti İl Binası önüne üzerinde "AKP istifa" yazılı siyah çelenk bırakıldı. Grup, basın açıklamasının tamamlanmasının ardından, olaysız dağıldı.

Bu haber toplam 1546 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri