Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hedef AK Parti'yi devirmek

14.08.2010 09:54
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bu ülkede her şey düzgün giderken birileri bundan rahatsız oluyor, her şeyin düzgün gitmesini istemiyorlar" dedi.

Bakan Arınç, Yozgat ziyaretinin ardından Ak Parti Sorgun İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği toplantıya katıldı. Arınç, burada yaptığı konuşmasında, Ak Parti'nin halkın iradesiyle iktidara geldiğini belirterek, "Darbe planları ortaya çıkıyor. Biz buna izin vermiyoruz, dik duruyoruz. Bizi kimse şununla bununla korkutarak, topla tüfekle iktidardan indiremez" diye konuştu.

Ülkenin istikrarlı gidişini engellemeye çalışanlara asla izin vermeyeceklerine dikkat çeken Arınç, şöyle konuştu: "Birileri ülkemizde her şeyin iyi gitmesinden rahatsızlık duyuyor. Ve bu istikrarlı gidişi engellemeye çalışıyor, halkımızın iradesini hiçe sayıyorlardı. 12 Mart'ta Demirel'e muhtıra verdiler, şapkasını bile zor alıp gitti. 28 Şubat'ta demokrasiye balans ayarı verdiklerini iddia edenler, şimdi 28 kat kapının ardındalar sanki. Bin yıl süreceğini iddia edenler, değiştiler, değişecekler, çareleri yok. Onlar da kabul edecekler, demokrasiye balans ayarını sadece halkın yapabileceğini. Şimdi biz buna izin vermiyoruz, dik duruyoruz, onun için birileri üzerimize gelmeye çalışıyor. Bizi halk iktidar yaptı, demokratik yollardan biz halkımıza tepeden bakmadık, hep yanlarında beraber olduk, halkımız da bunun sonucunda bize güvendi ve iktidar yaptı" şeklinde konuştu.

Arınç, millete sırtını dönen partilerin iktidar olamayacağına vurgu yaparak, "Mesela CHP tek parti döneminde iktidar oldu. O da 1950'ye kadar. 1950'de Demokrat Parti onu devirdi iktidar oldu. Aradan 60 yıl geçti ve 50 tane seçim yapıldı ancak hiç birinde tek başına iktidar olamadı. CHP halkın arasında olmadı. Hep tepeden baktı. Halkın değerlerine sahip çıkmadı. Halkımız da bu yüzden CHP'yi tek başına iktidar yapmamıştır. CHP'nin halkın arasında olmaması, halka yüksekten bakmasıdır. Halkı kucaklayamamış, halkın değerlerine sahip çıkmamış, saygı duymamış, bundan dolayı da halkımız CHP'yi iktidar yapmamıştır" sözlerini sarf etti.

Dünya küresel ekonomik krizin etkisinden kurtulmaya çalışırken, Türkiye'nin ayakta kaldığını ifade eden Arınç, "Ekonomimiz, dünya cayır cayır yanarken global kriz her tarafta iflas etmişken Türkiye ayakta durmaya mazhar oldu. Türkiye güçlü, büyük devlet haline geldi. Sözüne güvenilen, sözü dinlenen bir ülke oldu. Birleşmiş Milletler'de, Amerika'da, Avrupa Birliği'nde, Ortadoğu'da Türkiye'nin içinde olmadığı hiçbir şey muvaffak olmuyor. Türkiye ağırlığını nerden koyarsa orası başarıya ulaşıyor.Dünyanın neresinde zulme uğrayan bir topluluk varsa Türkiye onların hakkını savunuyor. Hükümetimize bu yönden ne kadar teşekkür etsek azdır" ifadelerini kullandı.

Arınç, sözlerini şöyle tamamladı: "Vatandaşa söz hakkı tanımayan zihniyet demokratik bir zihniyet değildir. Hepsinin bir tek gayesi var, AK Parti'yi devirmek, AK Parti iktidarına son vermek, yine eskiden olduğu gibi kendi hükümdarlıklarını devam ettirmek. 28 Şubat'ta tankları yürütürken biz demokrasiye balans ayarı yaptık diyenlere biz daha o zaman cevap vermiştik. Demokrasiye balans ayarı sandık ve seçimle olur, topla tüfekle olmaz."

CİHAN

Bu haber toplam 1104 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri