Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti ile CHP ve MHP'nin farkı ne?

23.03.2009 08:15
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''CHP'nin tapusu Baykal'ın elindedir. MHP'nin tapusu Bahçeli'nin elindedir. AK Parti'nin tapusu...
Erdoğan, partisince Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 29 Mart yerel seçimlerinden AK Parti'nin gücüne güç katarak çıkmasının ayrı bir anlam taşıdığını vurgulayarak, her partilinin akrabalarına, ahbaplarına, komşularına duyduklarını, bildiklerini anlatmasını istedi. ''CHP'nin tapusu Baykal'ın elindedir. MHP'nin tapusu Bahçeli'nin elindedir. AK Parti'nin tapusu milletin elindedir. Farkımız bu'' diyen Başbakan Erdoğan, vatandaştan 29 Martta oy kullanmasını istedi.

Recep Tayyip Erdoğan, ''Vatandaşlarımdan ricam şu; 29 Mart günü sandığa gitmeleri ve Türkiye'nin yakın geleceğini şekillendirecek yeni dönem için iradelerini koymalarıdır'' diyerek, ''biz kazanalım'' değil, Türk demokrasisinin kazanmasının derdinde olduklarını dile getirdi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, ''İsterse bir vatandaş telefonda hükümete küfretmeli, hakaret etmeli. Telefonda konuşurken ağız tadıyla birbirimize küfredemiyoruz'' dediğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

''Ayıptır ayıp... Sen bir lidersin. Sayın Baykal, bu ifadeleri gece 12.00'den sonra kullan. Bak, çocuklarımızın ahlakını bozacaksın ya da şifreli kanallarda konuş bunları. Tutturmuş bir televizyon, televizyon... Buyur çarkıfelek, televole var. Orada şovmenlerle beraber şovunu yap. Ben de sen çıkarsan seyrederim.''
Başbakan Erdoğan, kendilerinden önceki dönemde devletin yüzde 63 faizle borçlandığını, şimdi ise bu oranın 13-14 olduğunu, arada 50 puan fark bulunduğunu belirtti.

''Çağlayan'da niye bunları konuşmadın? Niye halkımı aldatıyorsun?'' diyen Erdoğan, enflasyonun şu anda yüzde 7,7 olduğunu, bir ara yüzde 11'e çıkmasına ise en fazla Baykal'ın sevindiğini ifade etti.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bunların iktidar olmak gibi bir derdi yok. Bundan daha açık itiraf olur mu? Ne diyor? 'AK Parti eğer yüzde 52'nin altında kalırsa başarısızdır'. Bir siyasi lider bunu söyler mi? Sen benimle yarıştasın. Maça çıkıyoruz. Bir futbol takımı mağlup olmak için maça çıkar mı? Ama Sayın Baykal daha maça çıkarken mağlubiyeti kabul etti. Kabul edemediği veya hesaplayamadığı tek şey var; 5 mi yiyeceğim, 6 mı yiyeceğim, 7 mi yiyeceğim? Bunun hesabını yapamıyor, sıkıntı burada''

Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023'de Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokmanın kararlılığı içinde olduklarını, bunu başaracaklarını dile getiren Erdoğan, ''İstanbullular olarak ben inanıyorum ki 29 Martta ideolojik siyasete, iftira siyasetine, çamur siyasetine değil, hizmet siyasetine oy vereceksiniz'' şeklinde konuştu. Bu şehrin CHP zihniyetini çok iyi tanıdığını ifade eden Başbakan Erdoğan, bir dış politikası, dış politika vizyonu olmayan partiye İstanbul'un teslim edilemeyeceğini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan, AB vizyonu, bir dünya vizyonu olmadan, ayrımcı, hizipçi bir anlayışla da İstanbul'un yönetilemeyeceğini belirtti. İstanbul'da 4,5 yıl belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan Erdoğan, göreve geldiği 1994'de İstanbul'da çöp dağları, hava kirliliği olduğunu, gazetelerin maske dağıttığını, suların akmadığını anlattı.

İstanbul'u o dönem CHP'den teslim aldıklarını anımsatan Başbakan Erdoğan, ''CHP zihniyeti demek, kirlilik, hava kirliliği, çöp, çukur, çamur demektir. CHP zihniyeti budur'' şeklinde konuştu.
Bu haber toplam 3074 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri