Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'de yumurtalı saldırı istifası

19.04.2010 17:36
CHP Kongresi öncesinde Genel Başkan Deniz Baykal'a yapılan yumurtalı saldırıyla gündeme gelen Ak Parti Van teşkilatından istifa haberi geldi.

 

AK Parti Van Merkez İlçe Başkanı Hekim Karabıyık görevinden istifa etti. İstifasını yazılı açıklamayla duyuran Karabıyık, yerel bir gazetede açıklamalarda bulunduğunu, açıklamalarının iyi niyetli olmasına rağmen farklı algılandığını belirtti. Karabıyık, “Teşkilatımızın çalışmalarına zarar gelmemesi için, görevimden ayrılmamın daha yararlı olacağını düşünerek istifa ettim” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve AK Partili Van Eski Belediye Başkanı Burhan Yenigün ile ilgili yerel bir gazetede yaptığı açıklamaların yanlış anlaşıldığını belirten Karabıyık, parti çalışmalarına zarar vermemek ve partisini yıpratmamak için böyle bir karar aldığını söyledi. Karabıyık, istifası ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi:

“2 hafta önce yerel bir gazetede bazı açıklamalarda bulundum. Bu açıklamalarım iyi niyetli yapılmış olsa da, farklı yorum ve algılamalara yol açtı. Bu nedenle bu husustaki düşüncelerimi parti genel merkezimle görüşmek üzere Ankara’ya gittim. Genel Başkan yardımcılarımızla yaptığım görüşmeler sonucunda teşkilatımızın çalışmalarına bir zarar gelmemesi için görevimden ayrılmamın daha yararlı olacağını düşünerek istifamı sundum.”

CHP Kongresi öncesinde Genel Başkan Deniz Baykal'a yapılan yumurtalı saldırıyla gündeme gelen Ak Parti Van teşkilatından istifa haberi geldi. Deniz Baykal'ın saldırıdan Ak Parti'yi sorumlu göstermesi ve sonrasında fotoğraf ve videolarla düzenlenen basın toplantısı sonrası Ak Parti saldırıyı yapanlar hakkında inceleme, Van savcılığı ise soruşturma başlatmıştı.

Bu haber toplam 1128 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri