Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti Grubu

11 Kasım 2008 / 12:18
Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendiriyor.
Altı yıl milletin makus talihinin değiştiği bir süreç olmuştur. Bizzat Türkiye'nin sizlerin başarısıdır. Umut dolu seviyeler siz değerli arkadaşlarımın el ele başarısıdır.

AK Parti'ye gönül verenlere teşkilattaki arkadaşlarıma siz değerli vekillere teşekkür ediyorum. Yolumuz ak ve aydınlık olsun.

Biz bize yönelik tüm yapıcı eleştirileri dikkate aldık hiçbir zaman gocunmadık. Not ettik buralarda kendimizi test etmeyi ihmal etmedik. Yıkıcı seviyesiz eleştirilere karşı hukuk çerçevesinde gereken cevabı verdik.

Gerilimin tarafı olmadık. Her zaman aynaya baktık ne olduk değil ne olacağız dedik. Hesap vereceğimiz tek merci millet dedik.Sadece iki sene sonra AB ile tam üyelik müzakerelerine başlama noktasına getirdik. Ana muhalefete yavru muhalefete rağmen bu yola devam ettik.

4 Maastricht kriterindern ikisini karşılar hale geldik. Türkiye'nin idealleri bellidir. Ulaştığımız noktadan geriye dönüş olmayacaktır. Hayallerin peşine düştük ve gerçeğe dönüştürdük.

Muhalefetin ortaya koyduğu somut bir öneri var mı? Ayakları yeer basan hiçbir projeleri var mı Gördünüz mü? Bu ülke sizin değil mi? Varsa bir önerin açıkla Arkadaşlar yok öyle bir dertleri de yok.

Bir süredir bazı çevreler AK Parti'yi farklı bir konuma oturtamın gayreti içindeler. İki özelliği var. Birincisi birlik siyasetidir. Altını çiziyorum Bölgeler arasında etnik dini ve mezhesi fartlılıklar arasında ayrım yapmayan 70 milyon vatandaşı aynı samimiyetle kucaklayan bir siyasi harekettir.

Kucaklama tarzımızı hazmedeyemenler var ama milet ranatsız değil., Milletim bunu tespit etti de siyasetin içindekiler hala tespit edebilmiş değil.

İkincisi AK parti Türkiye'de demokrasinin, hukukun, adaletin, ekonominin sosyal hayatın gelişimini esas alan değişimi, dönüşümcü, reformcu harekettir. Sessiz devrimler diye anılan reformları yapan bizim hükümetimizdir.

Çeteleri mafyayı tasfiye eden hukukun öne çıkaran bir siyaset anlayışıdır.

Farklı bir noktaya oturtmak isteyenlere sesleniyorum: Statükonun değil değişimin anahtarıdır. Dışlamanın değil kucaklamanın adresidir. Çözümsüzlüğün değil çözümün adresidir. Bir diğer özelilğide tutarlı olmaktır..

Doğuda çocuklar bana para ver demiyor benden para istemiyor. Tayyib amca bana laptop alır mısın diyor.Tek başına bu örnek bile Türkiye'nin geldiği noktayı göz yaşartıcı bir örnek.

Bir gazete Erzurum'da Günaydın istasyon meydanını yazıyor. Erdoğan beklediği kalabalığı bulamadı diye. Senin gözleri göremiyorsa ben ne yapayım.

Her vilayeti en az 4 kez ziyaret ettim. Altı yıl içinde Başbakanın şehirlerde coşkuyla karşyılanması görülmüş değil. Kışkırtmalara rağmen halk meydanlarda.

Çocukları gözündeki parıltıyı kör etmedik söndürmeyeceğiz. Buna tenezzül edenlere de fırsat vermeyeceğiz.

Yandaşların yaptığı açıklamalar hakikatı ifade etmiyor. Bunun patenti MHP'ye aittir. Ben bu ifadenin karşısında olan biriyim.

Hiçbir etnik unsur bir diğerine üstünlük kuramaz. Tek millet dedik tek vatan edim tek bayrak dedik. Beğenmeyen varsa beğendiği yere gitsin. Bu benim düşüncem kimseye böldürtmeyeceğiz.

Kürt kökenli vatandaşlarım alet olsalardı bölgenin 1. partisi onlar olurdu biz olduk..

Niye yürek yürek. SBıkıntı başka ne benim milletim ne de bizler bu sözü söylemekter geri kalırız. Yüsekova'ya modern hastane kurmuşuz. Oraya gelmek isteyenleri engelliyorlar. Kim malum takım. Parlamentodikiler de destek veriyor.

Aynı şekilde Hakkari'de. Ölüm kusuyorlar. Esnafı kepenk kapatın diye tehdit ediyorlar 29 Mart'ta Hakkari halkı inanıyorum ki bunları temizleyecek. Nasıl temsilcisin sen ya. Milletini pislik içinde yaşatıyornsun. Bir tanesi bize diyemez AK Parti ayrım yaptı diyemez. Görevi olmadığı halde DSİ bölgeye su götürdü.

Kürt kökenli vatandaşları sevmem suçsa bu sözü başımızın üstünde taşıyoruz. Çünkü yaradılanı yaradan ötürü seviyoruz.
Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri