Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti lider MHP baraja sürüklendi

25.06.2009 21:49
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, partisinin oy oranını açıklarken MHP'nin de baraja sürüklendiğini iddia etti.

 AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, CHP'nin oylarında Kılıçdaroğlu sonrasında bir iki puanlık bir artış görüldüğünü söylerken, partisinin oy oranını ise yine yüzde 40'ın üzerinde açıkladı. Kılıç'a göre MHP'nin oyları ise baraja doğru sürükleniyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, partisinin oy oranını açıkladı. Samanyolu Haber Radyo'da yayımlanan Basın Bülteni adlı programa telefon bağlantısıyla katılan AK Parti grup başkanvekili Suat Kılıç, AK Parti tarafından yaptırılan anket sonuçlarını açıkladı. Muhalefetin, demokratik açılım konusundaki tutumunu da eleştiren Kılıç, şehitler üzerinden siyasi hesap yapan partilerin olduğunu, şehit sayısına göre oy oranı hesaplandığını ifade etti. Terör tabanlı partilerin de olduğunu söyleyen Kılıç, terör devam ettikçe terör tabanlı partilerde yaşamını sürdürmeye, terörden nemalanmaya ve oy devşirmeye devam edecektir dedi.

"SUAT KILIÇ'A GÖRE AK PARTİ'NİN OY ORANI"

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, yeni dönemde AK Parti'nin alacağı oy oranını açıkladı. Suat Kılıç 3 gün önce gelen Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz konulu kamuoyu araştırmasının sonucunda AK Parti'nin oyunun %42 olduğunu ve bu oranla AK Parti'nin oyunu ve gücünü koruduğunu ifade etti. CHP'nin oy oranının %25 olduğunu ifade eden Kılıç, CHP kurultayı sonrası CHP'nin oy oranının 1-2 puan arttığını söyledi. MHP'nin oy oranını ise %11 olarak açıkladı ve ekledi Muhtemeldir ki MHP'nin baraj sınırına yaklaşması muhtemeldir...

"MHP'NİN OHAL İSTEĞİ OY KAYBETTİRİR"

MHP'nin ilerleyen günlerde oy kaybederek baraj seviyesine bile düşebileceğini ifade eden Suat KILIÇ, MHP'nin OHAL istemesi, terör örgütü provakasyonu yapması, gerçek ülkücüleri uyandırdı ve parti tabanından uzaklaştırdı. Bu sebepten dolayı MHP'nin ilerleyen günlerde baraj seviyesine yaklaşarak oy kaybedeceğini düşünüyorum dedi.

"AK PARTİ 3.DÖNEM İKTİDARA KARARLA YÜRÜYORUZ"

Sandığa girip çıkmadan kesin bir dille konuşmamak lazım ama biz iktidara emin adımlarla yürüyoruz ve yine kazanacağız. 2011 yılından sonra yepyeni bir Türkiye olacak. Üstünler hukuku değil, hukukun üstünlüğünün hüküm sürdüğü bir Türkiye olacak. Daha iyi, daha güçlü Türkiye ile yeni dönemde çok sağlam adımlar atacağız.

"BU ÜLKEDE KAYIKÇI KAVGALARI SON BULSUN İSTİYORUZ"

Bu ülkede hükümete ve Başbakanımıza saldırma suretiyle oy toplama çalışmalarının son bulmasını istiyoruz. Çetelerin, çeteleşmelerin, kirli ticaretten medet umanların, karanlık tünellerden milletin geleceğini karartarak kendilerine aydınlık tünel açanların bütün faaliyetleri son bulsun istiyoruz. Üstünlerin Hukuku'nun değil, Hukuk'un üstünlüğünün yaşanacağı bir ülke istiyoruz.
 

Bu haber toplam 674 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri