Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti gövde gösterisine hazır!

04.09.2010 19:28
Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı, AK Parti mitingi için hazırlanıyor. Referandumda 'evet' oyu isteyen AK Parti, yarınki İstanbul mitingi ile gövde gösterisi yapmayı amaçlıyor.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, referandum mitinglerine yarın İstanbul'da devam edecek. Dün Diyarbakır'da vatandaşlara seslenen Erdoğan'ın İstanbul mitingi için parti teşkilatı yoğun bir tempoda çalışıyor. AK Partililere göre 'kimsenin cesaret edemediği' Kazlıçeşme'de dev bir miting olacak.

Yarın yapılacak ve 15.00'te başlayacak mitingi için İstanbul İl Başkanlığı tüm ilçe teşkilatlarıyla birlikte hazırlıkları sürdürüyor. İl başkanlığı iki binden fazla otobüsle İstanbulluları Kazlıçeşme'ye taşıyacak. Bunun yanı sıra ilçe başkanlıkları da kendi kiraladıkları iki bin otobüs ve araçlarla vatandaşları miting alanına ulaştıracak. Anadolu yakasındaki vatandaşların ulaşımı için de 40 tekne kiralandı.

Ayrıca bin 500 kişilik büyük vapurlar da kiralandı ve mitinge ulaşım sağlayacak. Deniz ve kara ulaşımının yanı sıra demiryolu ulaşımı da sağlanacak. Kiralanan trenler Anadolu yakasında Pendik'ten, Avrupa yakasında ise Halkalı'dan hareket edecek.

kullan

Alanda bir aksaklığa meydan vermemek için çok sayıda sağlık ekibi bulundurulacak. Alana gelecek olan yaşlı ve özürlü vatandaşlar için de özel oturma alanları oluşturulacak.

kullan

Miting öncesi meydandaki çalışmalar da devam ediyor. Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını yapması için meydana büyük bir platform kuruldu. Ses sistemleri ve asılacak afişler için de çok sayıda vinç meydanın çeşitli yerlerine yerleştirildi. Meydanın çevresi de bariyerlerle çevrildi. Vatandaşların toplanacağı alandaki taş ve yabancı maddeler de toplanıyor.

Bu haber toplam 2934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri