Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti istedi, Yeni Parti kaptı

27 Haziran 2008 / 22:30
Ak Parti'nin kapatılması halinde kurulacak yeni partinin logosunun güneş olacağı iddiaları boşa çıktı. Yeni Parti adıyla kurulan bir parti 'Güneş'i kendisine logo yaptı.
AK Parti'nin kapatılma ihtimaline karşı yeni bir partinin kurulacağı gündemdeki yerini korurken yeni kurulacak partinin ambleminin ise "Güneş" olabileceği söyleniyordu.

Fransa'nın önde gelen ajanslarından AFP, AK Parti’nin kapatılma durumunda bir parti kurma hazırlığı içinde olduğunu, simgesinin de güneş olduğunu duyurmuştu.

Haberini AK Parti’ye yakın kaynaklara dayandıran ajansa göre AK Partili bazı yetkililer “Güneş simgesinin ampulden daha başarılı olacağına emin olduklarını” söylemişti.

Ancak bugün Türk siyaseti hayatına yeni bir parti daha katıldı. Amblemi güneş olan partinin adı "Yeni Parti" olarak belirtildi. Edinilen bilgiye göre, Alpertunga Aykaş ve Mehmet Ali Tunç'un kurucuları arasında yer aldığı Yeni Parti ile ilgili dilekçe İçişleri Bakanlığı'na sunuldu. Partinin ambleminin "güneş" olduğu ve 32 kurucusu bulunduğu ifade edildi.

Diğer taraftan Güneş simgesinin uzun süredir Güneş Vakfı tarafından simge olarak kullandığı da ortaya çıktı.


Kaynak:
Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri