Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Partili vekilin Tekirdağ'da oy tahmini

19.07.2010 19:19
AK Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut seçim bölgesi Tekirdağ'dan çıkacak referandum oyunu açıkladı.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, ''Referandumla ilk kez, milli iradenin, cunta rejimi ile hesaplaşmasına tanık olacağız'' dedi.

Akbulut, 12 Eylülde yapılacak referandumla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, darbe dönemlerinde ülkenin, hep geriye gittiğini belirtti.
Akbulut, şunları kaydetti:

''Yaptığım araştırma, gezi ve incelemelerde, 12 Eylüldeki referandumda, Tekirdağ halkının yüzde 60'ının 'Evet' oyu kullanacağını tahmin ediyoruz. Siyasetin amacı, özgürlüklerin önündeki engelleri kaldırmaktır. Ülkemiz, her 10 yılda bir darbelerle, muhtıralarla bugünlere geldi. Darbecilik dönemlerinde ülkemiz, hep geriye gitti. Halkın önü kesildi. Şimdi bu referandumla ilk kez milli iradenin, cunta rejimi ile hesaplaşmasına tanık olacağız.''

31 Ağustos tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Tekirdağ'a gelerek ''Referanduma Evet'' mitingi düzenleyeceğini ifade eden Akbulut, halkın önüne tarihi bir fırsat geçtiğini ve bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Akbulut, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
''Başbakanımız, 24 Temmuzdan itibaren 36 ili ziyaret ederek 'Referanduma Evet' mitingi düzenleyecek. Bu 36 il arasında Tekirdağ da bulunuyor. Program kesintisi olmazsa 31 Ağustosta Başbakanımız Tekirdağ halkı ile bir araya gelecek. Biz de 24 Temmuzda TBMM'nin tatile girmesinin ertesi günü seçim bölgemiz olan Tekirdağ'a gelerek, 'Referanduma Evet' kampanyasını başlatacağız.''

Kaynak:
Bu haber toplam 1238 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri