Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son ankete göre AK Parti'nin oy oranı

29.10.2010 13:20
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, partisinin son oy oranını açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun 'omurgasız' sözüne de tepki gösterdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'omurgasız' sözüne tepki gösterirken yapılan son ankete göre partisinin oy oranını açıkladı.

Aksu, Pollmark'ın yaptığı, referandumda eğitim düzeyi ile ‘evet' oyları arasındaki negatif ilişkiyi gösteren anketin sadece 30 ilde yapıldığını sonucu net görebilmek için 81 ile tamamlanmasını beklediklerini söyledi.

Aksu, “Tamamlanıp onun raporu elimize geldiği zaman sonucu göreceğiz. Böyle bir ilişki kurabilirler mi bilmiyorum. Onlar bu işin uzmanı, tahlili yapmışlar ama 81 il tamamlandıktan sonra bu değerlendirmeyi yapmak daha doğru olur” dedi.

AK PARTİ'NİN OYU YÜZDE 46

Aksu, Pollmark'ın yaptığı aynı ankette “Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz” sorusuna yüzde 46 Ak Parti dendiğini öne sürerek, “Bugün seçim oysa kime oy verirsiniz sorusunun yanıtına göre oyumuz yüzde 46. 12 Eylül gecesi Başbakan, referandum sonucunun değerlendirileceğini, bir algılama eksikliği varsa bunun giderilmesi için gayret gösterileceğini ifade etti. Bu araştırmalar il il önümüze gelecek. Her kente göre bir strateji elbette uygulanacak. Ne yapılması gerekir, neyin anlatılması gerekir, neyin öne çıkarılması gerekir. Bunları anlatmamız lazım. Evet ve hayırların tahlilini yapacağız. Evetlerin bize oya dönüşmesi için gayret göstereceğiz. Bize oy verenler yüzde 46 bunu yükseltmeye çalışacağız” dedi.

KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR

Abdülkadir Aksu, CHP'nin ‘omurgasız' eleştirisine de şöyle tepki verdi:

"Başbakan'a omurgasız diyebilen bir dilin kemiği olabilir mi? Ülkeyle aralarına duvarlar örmüş, her biri ayrı telden çalan, birinin ak dediğine diğerinin kara dediği, saatte bir fikir değiştiren, iktidar hırsından başka ortak noktaları olmayan kimselerin ağızlarına bu tür laflar yakışıyor olabilir. Kötü söz sahibinindir"


 
Bu haber toplam 4476 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri