Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hangisi vekil olsun?

07.12.2010 00:01
Adalet ve Kalkınma Partisi, genel seçimler öncesi kamuoyunun nabzını yoklamak için anket düzenliyor....

AK Parti'den genel seçim anketi

Adalet ve Kalkınma Partisi, genel seçimler öncesi kamuoyunun nabzını yoklamak için anket düzenliyor....

Önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimler öncesi AK Parti için halkın görüşlerini tespit etmek amacıyla bir firma tarafından yapılan ankette, ‘Kendinizi aşağıdaki ifadelerden hangisiyle tanımlıyorsunuz?' sorusu yöneltildi.

ARAŞTIRMA ŞİRKETİ ANKET YAPIYOR

AK Parti için seçimler öncesi illerde kamuoyunun görüşünü belirlemek amacıyla bir araştırma şirketi anket yapıyor. Sakarya'da da yapılan ankette, katılanlara 25 soru yöneltiliyor.

28 İSİM HANGİSİ VEKİL OLSUN

Anket formunun 15'inci sorusunda “Aşağıdaki isimlerden milletvekili olarak görmek istediklerinizi 1'den 7'ye kadar sıralayınız' denilirken 28 isim yer aldı.

HAKAN ŞÜKÜR DE LİSTEDE

Bu isimler arasında futbolu bıraktıktan sonra TRT'de spor yorumculuğuna başlayan ve 2007 seçimlerinde adı AK Parti'den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de geçen Milli futbolcu Hakan Şükür ile 2010
Dünya Süperspor Şampiyonu Kenan Sofuoğyu'nun da adı yer aldı. Sofuoğlu ankette (Dünya Şampiyonu) olarak 18'inci, Hakan Şükür ise 25'inci sırada yer aldı.

LİSTEDEKİ DİĞER İSİMLER

AK Parti anketindeki diğer isimler arasında; Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof.Dr. Mustafa İsen, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Başbakanlık Özel Kalem Müdürü Mustafa Kamacı, Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Enerji A.Ş.Genel Müdürü Adnan Güçlü, müsteşar Cemal Öztaş, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ ile Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur da yer aldı.

ETNİK KİMLİK SORUSU

Anketin 5'nci sırasında etnik kimlikle ilgili soru da yöneltildi. Deneklere, ‘Kendinizi aşağıdaki ifadelerden hangisiyle tanımlıyorsunuz?' sorusu yöneltilirken şıklar arasında Çerkez, Abaza, Gürcü, Arnavut, Boşnak, Karadenizli, Kürt ve ‘diğer seçenekler' yer aldı.

Sakarya'daki ankette milletvekillerinin başarılı olup olmadığı, en çok sevilen milletvekilinin kim olduğu, önümüzdeki seçimlerde Sakarya milletvekillerinden hangisinin tekrar görülmek istendiği de soru olarak yöneltildi.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, “Anketi genel merkezimiz yaptırıyor. Sakarya'da yapıldığını duyduk. Bilgimiz yok. Sakarya'daki arkadaşlarımdan duyduk. Bağımsız olarak yapılıyor” dedi.

Bu haber toplam 2182 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri