Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistin'den seçime ilginç yorum

30.03.2009 20:48
Filistinliler,AK Parti'nin oy kaybetmesinin nedeninin İsrail ile yaşadıkları savaşın ardından Erdoğan'ın Filistin'in yanında yer almasından kaynaklandığını düşünüyor.
Filistinliler, iktidar partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) Türkiye'de yapılan mahalli idareler seçiminde oy kaybetmesinin nedeninin İsrail ile yaşadıkları savaşın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin'in yanında yer almasından kaynaklandığını düşünüyor.

Filistinli Ahmed Medanah, "Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin konusundaki duruşu dün yapılan seçimleri etkilemiş olabilir. İsrail'in medyayı etkilemek konusunda gizli bir eli var. Bunu Türkiye'de kaldığım süre içerisinde gözlemledim. Türkiye'de yaşayan Yahudi bir tanıdığımın şirketi ekonomik gelirin yüzde 12'lik karını kazanıyor. Bu yüzden o medyayı ve ekonomik kuruluşları etkileyebiliyor" şeklinde konuştu.

Ebu Cihad el Kahlut ise, "Türk halkı oy kullanırken birçok faktörü göz önünde bulunduruyor. Filistin ile İsrail arasında yaşanan savaşın ardından Filistin halkının Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgisi ve desteği arttı. Ancak bu tutum Türk hükümetinin çeşitli etnik yapılardan oluşmasından dolayı oy kaybetmeye neden olabilir" diye konuştu.

"Türkiye'de yapılan seçimleri İsrail ile Avrupalıların etkilediğini düşünüyorum" diyen Üsame Aldirimi ise, Avrupalılar ve İsrail'in Türkiye'deki seçimlere müdahale ettiğini buna da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin konusundaki duruşunun neden olduğunu kaydetti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri