Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti ve BDP’ye kötü haber

28.02.2010 10:46
Doğu ve Güneydoğu’da AKP ve BDP’nin yalnız olmadıkları ortaya çıktı.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Doğu ve Güneydoğu’ya “Benden başka Sivas’ı geçen lider yok” açıklamasını İçişleri eski Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan tekzip etti. Tantan, son aylarda Yurt Partisi’nin Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’ndeki illerde örgütlenmesini hızlandırdı.

Edinilen bilgilere göre Tantan iç Anadolu ve diğer bölgelerdeki örgütlenmeleri tamamladıktan sonra yüzünü Doğu ve Güneydoğu’ya döndü. Yurt Partisi başta Diyarbakır olmak üzere Malatya, Elazığ, Mardin, Şanlıurfa, Muş, Siirt ve Gaziantep’te örgütlenmelerini tamamladı. Diğer illerdeki örgütlenme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Bahar’da bölgede

Öte yandan, Sadettin Tantan hem BDP’lileri hem de Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ı yalanlarcasına bölgeye çıkartma yapma kararı aldı. Bölge illerini adım adım dolaşmayı planlayan Sadettin Tantan’ın startı Mart ayı ile birlikte vereceği ifade ediliyor.

Bu arada Tantan’ın Doğu ve Güneydoğu seyahat programı bugün Ankara’da gerçekleştirilecek toplantıda tartışılacağı ve karara bağlanacağı kaydedildi.

 


 

Bu haber toplam 1666 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri