Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'de deprem üzerine deprem

11.04.2010 13:20
Elazığ’da iki AK Partili Meclis üyesinin kendi belediye başkanı hakkında rapor hazırlamasından sonra benzer bir olay da Kars Belediyesinde yaşandı.

Belediyelerle ilgili yolsuzluk iddiaları bitmiyor. Elazığ’da AK Parti'li Belediye Meclis üyelerinin kendi belediye başkanları hakkında rapor hazırlamasından sonra benzer bir olay da bu kez Kars Belediyesi'nde yaşandı. AK Partili bazı Belediye Meclis üyeleri AK Partili Başkanı yolsuzlukla suçlayan rapora imza attı.

AK Partili Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş’un 1 yıllık icraatları hakkında Denetim Komisyonu’nun AK Parti'li başkanınca hazırlanıp, MHP ve CHP’li belediye meclis üyelerinin de altına imza attığı raporda onlarca usulsüzlük ve yolsuzluk iddiası yer alıyor.

GAZETECİLERE PARA DA RAPORDA
Belediye Denetim Komisyonu’nun AK Parti’li Başkanı Ahmet Kaya tarafından hazırlanan ve AK Parti Genel Merkezine de gönderildiği ileri sürülen 18 sayfalık raporda 2009 yılına ait gelir ve giderlerle ilgili pek çok iddia bulunuyor. Bunlardan biri belediye başkanının gazetecilere verdiği 500 liranın kaynağı ve ödeme belgeleri.

FAZLA MESAİ SORULARI
Belediyenin yemek ihalesinden, temizlik malzemesi alımına, Belediye Başkanının şehir dışında olduğu dönemlerde koruma ve şoförüne fazla mesai ödenmesinden Kars’ın düşman işgâlinden kurtuluşunun yıldönümü münasebetiyle verilen yemeğe varana kadar her alanda usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı ileri sürülüyor.

İHALE YOLSUZLUĞU İDDİASI
Kars Belediyesi’nin hesaplarına ilişkin denetimde en dikkat çekici tespitlerden biri ihalelerde genellikle aynı kişilerden teklif alınması.

Elazığ'da ortaya çıkan yolsuzluk iddiaları üzerine İçişleri Bakanı Beşir Atalay inceleme yapılması için müfettiş görevlendirmişti.

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri