Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'den Gökçek'e resmi davet

31 Aralık 2008 / 17:36
AK Parti Genel Merkezi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e resmi yazı ile davet gönderdiği öğrenildi.
AK Parti'nin Ankara ile birlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar ve Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'yi de yarın açıklayacağı belirtildi.

AK Parti'nin İstanbul, Konya, Antalya, Kayseri illerini açıklamasının ardından Ankara adayını yarın sabah 11.00'de açıklıyor. Genel Merkez, dün gece Ankara İl Başkanı Halis Bilge'ye Ankara anketinin tamamlandığını perşembe günü Genel Merkez'de yapacağı tören ile Ankara adayını duyuracağını açıkladı. Ayrıca mevcut aday Melih Gökçek'e resmi bir yazı ile AK Parti Genel Merkezi'ne davet etti.

Kılıçdaroğlu ile canlı yayın sonrası medyadan uzak duran Gökçek, Başbakan Erdoğan ile Esenboğa hava limanında bir görüşme gerçekleştirdi.

Öte yandan, AK Parti Genel Merkezi Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar ve Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'yi yarın yapılacak törenle tekrar aday gösterecek.

Mamak, Etimesgut, Sincan, Keçiören ve Gölbaşı ilçeleri için haftasonu AK Parti Ankara İl Başkanlığının yapacağı mülakat ile belirleyecek. Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz'ın durumu ise yapılacak anketler ile belli olacak.

Kaynak:
Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri