Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'den istifa edebilecekler

05.07.2010 01:20
AK Parti'den kimler istifa edebilir?

Eski Bakan Murat Başesgioğlu'nun istifasının ardından iktidar partisinde yeni istifalar yaşanabileceği beklentisi yaşanıyor. Bu beklentiyi dile getirenlerin listesi de hazır. Anayasa değişikliği oylamasında parti kapatmayı zorlaştıran maddede oy vermediği ileri sürülen milletvekilleri.

Anayasa değişikliği oylaması sırasında parti kapatmayı zorlaştıran madde, referanduma sunulması için gerekli oyun altında kalmış ve paketin dışına çıkmıştı.

AK Parti'de şok etkisi yaratan bu oylama sonucu fireci milletvekili avına çıkıldı. AK Parti Ankara Milletvekili Faruk Koca da bir fire listesi hazırladı.

İşte bu liste objektiflere yansıyınca parti içinde büyük gerilim yaşandı. Ama partideki bazı uygulamaları eleştiren milletvekillerinin isimleri de böylece açıklığa kavuşmuş oldu. Listede ismi olan Başesgioğlu'nun istifası da bu nedenle büyük şaşkınlık yaratmadı.

Şimdi Başesgioğlu'nun istifasının ardından gözler parti içinde ismi konuşulan bu isimlere çevrildi. Bundan sonra gelecek bazı istifalar bu anlamda çok sürpriz karşılanmayacak.

Koca'nın hazırladığı listede Vahit Erdem, Köksal Toptan, Murat Başesgioğlu, Reha Çamuroğlu, Hilmi Güler, Sadık Yakut, Kürşat Tüzmen’in de aralarında bulundugu bir grup AK Partili’nin ismi yer almıştı.

Bu haber toplam 1654 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri