Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'den 'Recep Bey' misillemesi

13.06.2010 19:32
CHP Genel Başkanı'nın Başbakan Erdoğan'a "Recep Bey" olarak hitap etmesine tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Kılıçdaroğlu'na bakın nasıl hitap etti
Erzurum'da konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a "Recep Bey" olarak hitap etmesine tepki gösteren Kapusuz, "Ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakanımıza hitap ederken Recep Bey diyor. Buradan Kemal Efendi'ye bir çağrıda bulunuyorum. Ey Kemal Efendi, saygı gösterirsen saygı görürsün. Biz yenisin acemisin diye üzerine gelmek istemiyoruz. Her söylediğinin hesabını verirsin. Biraz dikkatli ol" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, daha sonra "AK Parti olarak adalet ve kalkınmayı şiar edinmiş bir partiyiz. Ne içerde ne de dışarıda kendimize düşman değil, rakip arıyoruz" dedi.

Kapusuz, AK Parti Hükümeti'nin yaptığı çalışmaları anlatarak, Türkiye'nin tüm illerinde vatandaşlarla buluşarak, ülke gündemine dair yaptıkları çalışmaları paylaştıklarını ifade etti. Kapusuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Parti olarak milleti için var olan bir siyasi anlayışı benimsiyoruz. AK Parti olarak adalet ve kalkınmayı şiar edinmiş bir partiyiz. Ne içerde ne de dışarıda kendimize düşman değil, rakip arıyoruz. Ülkemizi maddi ve manevi açıdan kalkındırmayı önemseyen bir siyasi parti olarak mücadele veriyoruz. Dünyanın enerji koridorları üzerinde bulunan ülkemiz her daim kuşatma altına alınmıştır. Dünyanın problem yumağı bir coğrafyanın ortasındayız. Etrafımızda birçok sorun kümelenmişken, geçmişi şerefle yoğrulmuş bu milletin bunlara gözümüzü kapayamayız."

Kapusuz, İsrail'in İHH yardım gemisine yaptığı saldırıyı da değerlendirerek, İsrail'in yaptığı zulüm ve saldırının her açıdan bir bedelinin olduğunu söyledi. Bugüne kadar dünya ülkeleri ve Birleşmiş Milletler kararlarını muhatap almayan İsrail'in Türkiye'nin tavrına anında kayıtsız kalmayarak ilk defa büyük bir tedirginlik yaşadığını ifade eden Kapusuz, şöyle devam etti: "İsrail'in yaptığı bu tür zulüm ve saldırılara sesini çıkaramayan dünya ülkeleri, Türkiye'den haklı olarak Yükselen 'artık yeter' sesine kulaklarını tıkayamadı. Batının yaramaz çocuğu İsrail, Başbakanımızın '24 saat içerisinde bize ait bir çöp dahi orada kalmayacak, derhal hepsi Türkiye'ye iade edilecek' talimatına boyun eğmek zorunda kaldı. Davos'ta bile bütün dünya liderlerinin söylemek isteyip de söyleyemediğini bir Türk lider çıktı ve dünyaya haykırdı. Bir hafta içerisinde 6 ülke dolaşan bir başka lider yoktur."

İHA
Bu haber toplam 1014 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri