Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak PArtiden Saadete bir yolcu

17 Ocak 2009 / 16:41
AK Parti'den aday gösterilmeyen Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba Saadet Partisi'ne geçiyor. Fakıbaba için bugün tören düzenlenecek.
AK Parti'den yeniden aday gösterilmeyen Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba Saadet Partisi'ne geçme karar aldı. Fakıbaba, AK Parti'den güçlü bir taban desteği alan ve yapılan anketlerin sonucunda AK Parti tabanından büyük destek almasına rağmen bölge milletvekillerinin muhalefeti nedeniyle yeniden aday gösyerilmedi.

Daha önce görev yaptığı SSK Hastanesi başhekimliği görevi döneminde halkla sıcak ilişkiler kuran Fakıbaba, 2004 yılında AK Parti'den Belediye Başkanı seçildi. Belediye çalışmaları sırasında bölge milletvekilleri ile ters düşen Fakıbaba'nın adaylık süreci sancılı oldu. Parti Genel Merkezi'nin aday gösterme isteğine rağmen, bölge milletvekillerinin şiddetle karşı çıkması sonucunda kazanan taraf milleetvekilleri oldu. Fakıbaba, tabanın da istemesine rağmen yeniden aday gösterilmedi.

Başbakan Erdoğan'ın dün yeni illerin adaylarını açıklarken, AK Parti adayının Mehmet Oymak olarak açıklaması üzerine yoğun bir trafik başladı. Adaylık sürecinin sıkıntıya girdiği dönemde Saadet Partisi'nden gelen "Bize katıl" çağrısına "Hayır" cevabı veren Fakıbaba, kesin sonuçlar açıklanınca Saadet'in çağrısına bu kez "Evet" cevabı dedi.

Dün başlayan görüşmeler hızla tamamlandı ve Ahmet Eşref Fakıbaba, Saadet Partisi'nin Şanlurfa belediye başkan adayı olarak açıklandı. Fakıbaba için Saadet Partisi Şanlıurfa İl Binası'nda bugün 17'de katılım töreni düzenleneceği öğrenildi.

2004 yerel seçimlerinde Fakıbaba'nın adaylığında AK Parti Şanlıurfa'da yüzde 59,78 oranında oy alırken, Saadet Partisi ise yüzde 2,2 oranında oy alabilmişti.


cafesiyaset.com
Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri