Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'den Şener'e ilk tepkiler

07 Temmuz 2008 / 22:27
Halà AK Parti MKYK üyesi Abdüllatif Şener'in yeni bir parti kuracağını açıklamasının ardından AK Parti kurmaylarından tepkiler gelmeye başladı.
AK Parti Genel Merkezi'nde Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantı 20.15'te başladı.

Bu arada, gazeteciler, MYK toplantısına katılmak üzere AK Parti Genel Merkezi'ne gelen Grup başkanvekillerine eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in parti kuracağını açıkladığını ve halen AK Parti MKYK üyesi olduğunu anımsatarak, ''Bu davranışı etik buluyor musunuz?'' sorusunu yöneltti.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, konuyu değerlendireceklerini ifade ederek, konunun MYK gündeminde olmadığını söyledi.

Grup Başkanvekili Nihat Ergün, Şener'in parti kurmadan önce yapması gereken işler olduğunu söyledi.

Gazetecilerin, ''İstifayı mı kastediyorsunuz?'' sorusu üzerine Ergün, ''Kendisi onu düşünecektir'' dedi.

Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Şener'in parti kurma çalışmalarını, ''Açıkçası başka yerlerle flört ediyorsa bizim aileyi terk etmesi daha uygun olur'' şeklinde değerlendirdi.

MYK üyesi ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, en sert tepkiyi gösterek Şener'in bir an önce istifa etmesi gerektiğini ifade ederek, ''Yaptığı açıklamalar etik değil. Parti misyonuna uygun hareket etmediğini düşünüyorum'' dedi. AK Parti

Parti Genel Merkezi'ne girişinde gazetecilerin aynı soruyu yönelttiği Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ise ''Öyle bir şey mi var?'' dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 778 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri