Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'li Kılıç Dündar'ı fena bozdu

14.11.2009 21:05
Uğur Dündar'ın CHP'yi savunmasına ve araya girmesine AK Parti'li Kılıç öyle bir tepki verdi ki...

Canlı yayında Meclis'teki açılım tartışmalarını değerlendiren AK Parti Grup Başkan Vekili Suat Kılıç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in Dersim'le ilgili sözlerini eleştirdi. Kılıç eleştirilerini sürdürerek, “Allah Dersim gafı gibi bir gafı bize ve hiçbir iktidar mensubuna nasip etmesin, böyle bir şey göstermesin” deyince araya Uğur Dündar girdi. Dündar, “Ancak oradaki hata nedeniyle özür diledi. Onu da belirtelim” dedi.

 

Dündar'ın araya girmesinden sonra konuşmasına devam eden Kılıç, sözü CHP'li Canan Arıtman'ın organize ettiği pankart ve protesto gösterilerine getirince, Uğur Dündar yine devreye girerek konuşmanın yönünü değiştirdi.

 

Açıklamalarını ‘alaycı bir gülümsemeyle' dinleyen Uğur Dündar'ın sık sık sözünü kesmesine sinirlenen Suat Kılıç, “Anlattıklarımın sizi rahatsız etmemesini düşünürüm esasında” diyerek tepki gösterdi. Kılıç'ın bu sert çıkışı üzerine Dündar, “Sayın Kılıç neden beni rahatsız etsin ki? Niçin bana kızıyorsunuz?” karşılığını verdi.

 

Kılıç'ın sürpriz tepkisine şaşıran Uğur Dündar bir süreliğine durarak, “Ben sizin siyasi rakibiniz değilim ki efendim” diyerek durumu toparlamaya çalıştı. Kılıç'ın bu çıkışından sonra Uğur Dündar'ın bir daha araya girmemesi ve ortamı yumuşatmaya çalışması dikkat çekti

Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri