Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Partililer Hürriyet binası önünde toplanıyor

30.10.2010 15:55
Fatih Çekirge ve Oktay Ekşi, Hayrunnisa Gül ile AK Parti'ye ettikleri hakaret nedeniyle AK Parti il ve ilçe teşkilatları tarafından Hürriyet Gazetesi önünde bir protesto yapılacak.

Fatih Çekirge ve Oktay Ekşi, Hayrunnisa Gül ile AK Parti'ye ettikleri hakaret nedeniyle AK Parti il ve ilçe teşkilatları tarafından protesto edilecek. Saat 15.00'de yapılacak protesto gösterisine katılmak için teşkilatlardan binlerce kişinin yola çıktığı ve Hürriyet Gazetesi binasına doğru yolda olduğu öğrebildi.

Cafesiyaset.com'un edindiği bilgiye göre, protesto gösterisi Hürriyet Gazetesi önünce yapılacak.

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, önceki günhü yazısında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'e 'eğreti gelin' diyerek hakaret etmişti. Bu skandaldan bir gün sonra da yine Hürriyet yazarı olan Oktay Ekşi, yazısında AK Parti için 'analalarını satan zihniyet' diyerek hakarette bulunmuştu.

Öte yandan Ak Parti İl Başkanlığı olayla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada şunler yer alıyor:

Hürriyet Gazetesi baş yazarı Oktay EKŞİ’nin geçtiğimiz gün yazdığı köşe yazısında Genel Başkanımız ve Başbakanımızı, Bakanlarımızı ve AK Parti mensuplarını hedef alarak kullanmış olduğu, basın meslek ilkeleriyle bağdaşmayan; hakaret içeren ifadelerini kınamak ve tepkimizi göstermek üzere AK Parti İstanbul İl Geçlik Kollarımız ile birlikte Hürriyet binası önünde saat 15:00'da basın açıklaması yapılacaktır.

Siz değerli basın mensuplarımızın bilgisine sunar, çalışmalarında başarılar dileriz.

Moralhaber.net - Cafesiyaset.com

Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri