Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Partililere seslendi: Yuvaya dönün

21.09.2009 19:04
54. Hükümetin Başbakanı Necmettin Erbakan, bayramda partililere bayramlaşma öncesi konferans verdi.
Balgat'daki Kalkan Düğün Salonu'nda Saadet Partililer ve vatandaşlarla bayramlaşmak üzere bir araya gelen Erbakan, uzun bir konferans verdi. Daha çok ekonomi üzerine konuşan Erbakan, hükümete ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ağır eleştirilerde bulundu. Başbakan'ın ABD ziyaretini eleştiren Erbakan, bunun Türkiye'nin ABD güdümünde olduğunu gösterdiğini iddia eddi. Hükümetin küresel krizi bahane ettiğini, oysa ekonomiyi iyi yönetemediğini savunan Erbakan, ''Ülke ekonomisi kötü yönetiliyor, bunuda sorumlusu mevcut hükümettir.'' diye konuştu.

Konuşmasının son kısmında bir gün herkesin tekrar Saadet Partisi'ne döneceğini ifade eden Erbakan, AK Partililere yuvaya dön çağrısında bulundu.

Toplantıya katılımın azlığına sitem eden Erbakan, Saadet Partisi'nin Ankara İl Başkanlığı'na ''Kaç kişiyi çağırdınız?'' sorusunu sordu. İl Başkanı, 'toplantıya 360 kişi davet ettik, ancak 253 kişi geldi' demesi üzerine Erbakan, ''Bu böyle olmaz, bir yere gelmek istiyorsak, çelik gibi olmalıyız. 360 diyorsak bu rakamı yakalamalıyız.'' diye konuştu. Konferansın sonunda Erbakan, partililerle bayramlaştı.
Bu haber toplam 1346 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri