Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akaryakıt dolandırıcılığının bu kadarı

22.10.2009 12:30
Bazı akaryakıt istasyonlarında hileli akaryakıt satıldığı bilgisi üzerine Jandarma operasyon başlattı.
Alınan bilgiye göre, bazı akaryakıt istasyonlarında hileli akaryakıt satıldığı bilgisi üzerine uzun süredir çalışma yapan Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda sabah erken saatlerde operasyon için düğmeye bastı.

Başta Ankara olmak üzere 30 ayrı ilde akaryakıt istasyonlarına gerçekleştirilen operasyonda 200'ün üzerinde kişinin gözaltına alınmasının planlandığı kaydedildi. Operasyon kapsamında gözaltıların gün boyu süreceği öğrenildi.


Jandarmanın, kaçak ve hileli ürün sattığı öne sürülen akaryakıt istasyonlarına yönelik operasyonunda yaklaşık 200 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kocabey'in talimatıyla Ankara, İzmir, Samsun, Kırıkkale, Van, Muğla, Adana, Mersin, Manisa ve Balıkesir'in de aralarında bulunduğu 30 ilde bu sabah başlatılan operasyon sonucu, akaryakıt istasyonu sahibi ve yetkilisi 200 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin, yurda yasa dışı yollardan sokulan kaçak akaryakıtın yanı sıra, sanayide kullanılıyor gibi gösterdikleri ''white spirit'' ve ''toluen'' gibi bazı maddelerden elde ettikleri hileli akaryakıtı sattıkları öne sürüldü.

TSE standartlarına uygun olmayan bu ürünlerle tüketiciyi mağdur ettikleri savunulan şüphelilerin, işlemlerinde ÖTV'yi de bertaraf ederek, büyük kazanç sağladıkları iddia edildi.

Soruşturmanın, Ankara İl Jandarma Komutanlığına gelen bir ihbar üzerine başlatıldığı öğrenildi.
Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri