Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akdenizde Gemi Battı 12 kayıp Var

12.12.2009 15:38
Akdeniz'de İsrail'in Hayfa limanı açıklarında bir gemi battı. Türk gemisi olduğu açıklanan geminin İsrail gemisi olduğu ortaya çıktı. Gemi kazasında mürettebattan 1 kişi kurtulurken 12 kişinin hala kayıp olduğu bildirildi.

 

Gemi mürettabatından biri kişinin kurtarıldığı, 12'sinin kayıp olduğu ve arama çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

İsrail ordu radyosunun verilen habere göre, Türkiye'den gelen ve Hayfa limanına doğru yol alan "Salla 2" adlı yük gemisi, gece saat 02.00 sularında limanın 80 km açıklarında henüz bilinmeyen bir nedenle battığı açıklanmıştı.

Gemiden o saatlerde sinyaller alındığı, bunun üzerine bölgedeki NATO gemilerine durumun bildirildiği ve NATO gemilerinin mürettebattan bir kişiyi kurtardığı da kaydedildi.

Sahil güvenlik gemilerinin, kayıp denizcileri aramaya devam ettiği belirtiliyor.

GEMİNİN TÜRK DEĞİL, İSRAİL GEMİSİ OLDUĞU KESİNLEŞTİ

İsrail'in Hayfa kenti açıklarında saat 02.00 sularında batan yük gemisinin Türk değil, bir İsrail firmasına ait olduğu kesinlik kazandı.

İsrail ordusunun bir sözcüsü, İsrail medyasında çıkan haberlerin aksine, geminin Togo bayraklı olduğunu ve Türkiye'den değil, Yunanistan'dan Hayfa'ya doğru gelirken battığını ifade etti.

Sözcü, gemi mürettebatından kayıp 12 kişinin donanmaya ve NATO'ya ait gemiler tarafından aranmasına devam edildiğini söyledi.

Ordu sözcüsüne göre, mürettebatı arama çalışmalarına helikopterlerle Lübnan'daki barış gözlem kuvvetleri UNIFIL'e ait gemiler de katılıyor.

Gemi mürettebatından şimdiye kadar sadece bir kişi kurtarılabilmişti. Gemi mürettebatının tam milliyeti bilinmemekle birlikte, ordu radyosu çoğunun Ukraynalı olduğunu bildirdi.

Haber7

Bu haber toplam 2124 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri