Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Birdal'a saldırdım çünkü;

14.09.2010 11:40
Akın Birdal'a kafa atan saldırgan: Kız arkadaşımdan ayrıldığım için moralim bozuktu.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'a platform üzerinde konuşurken saldıran Bilgehan Şimşek'in tedavisi sürüyor. Şu ana kadar yapılan araştırmalarda herhangi bir örgüt bağlantısı tespit edilemeyen Şimşek'in ilk ifadesinde, "Kız arkadaşımdan ayrılmıştım, moralim bozuktu, sinirlerim bozuldu ve saldırdım." sözleriyle kendisini savunduğu öğrenildi.

Milletvekili Akın Birdal'a mitingde konuşma yaptığı sırada kafa atan Bilgehan Şimşek'in saldırıyı önceden planladığı, BDP'nin Batman ve İstanbul'daki mitinglerinde de saldırıya niyetlendiği; ancak emeline ulaşamadığı ortaya çıkmıştı. Cumhuriyet Savcılığı şimdi, zanlının irtibatlı olduğu kişileri araştırıyor. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda zanlının herhangi bir örgüt bağlantısı bulunamadı. Ancak Şimşek'in piyasaya yüklü miktarda borçlu olması ve cebinden borç listesi çıkması, saldırının parasal amaçlı yapılmış olabileceği ihtimalini gündeme getirdi.

KIZ ARKADAŞIMDAN AYRILMIŞTIM; MORALİM BOZUKTU

Cihan muhabirinin edindiği bilgilere göre saldırgan ilk ifadesinde herhangi bir örgütle bağlantısı olmadığını söyledi. Şimşek, "Kız arkadaşımdan ayrılmıştım. Moralim bozuktu. BDP'lilerin konuşmalarına da canım sıkıldı, geldim saldırdım." dediği öğrenildi.

Bu arada Akın Birdal, saldırganla ilgili yazılı şikayetini henüz bildirmedi. Birdal'ın saldırı sonrası doktor raporunu da polise ulaştırmadığı öğrenildi.

Öte yandan Bilgehan Şimşek'in tedavisinin ardından adliyeye sevke dileceği kaydedildi. Bursa'ya gitmeden önce babasına bir sayfalık mektup yazan Şimşek, "Size layık olamadım, Bursa'ya gidiyorum. Ya öleceğim, ya da cezaevine gireceğim." ifadelerini kullanmıştı.

CİHAN

Bu haber toplam 954 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri