Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Aklın Kıymetliyse Kendine Saklı"

11 Eylül 2008 / 11:25
Erdoğan AK Parti Kadıköy ilçesinin iftar yemeğinde Ertuğrul Özkök'e cevap verdi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kadıköy ilçesinin iftar yemeğinde Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'e cevap verdi: "Ben beyefendiye diyorum ki, 'Ya kardeşim sen iç bırak da ben içmeyeyim. Aynı masada oturalım. Sen iç, bırak ben içmeyeyim. "Yok" diyor "Sen de bir kadeh tokuştur" diyor. Kafaya bak!"

Erdoğan son günlerde sık sık gündeme gelen içki tartışmaları ile ilgili olarak konuşmasına şöyle devam etti:


"Kardeşim vatandaşın bir kısmı içiyor mu? Buyursun içsin. Ama bir kısmı da içmiyorsa bırak oda içmesin. O seni niye rahatsız ediyor? Mahalle baskısı deniliyor ya, asıl mahalle baskısı bu ülkede ben içmiyorum kardeşim sen buyur iç bu anlayışı sürdürenlere. Bunlara yapılıyor asıl mahalle baskısı. Sıkıntı burada.


Ben beyefendiye diyorum ki, 'Ya kardeşim sen iç bırak ta ben içmeyeyim. Aynı masada oturalım. Sen iç, bırak ben içmeyeyim. "Yok" diyor "Sen de bir kadeh tokuştur" diyor."AKLIN KIYMETLİYSE KENDİNE SAKLA"

Kafaya bak. Ben mecbur muyum sen tokuşturuyorsun diye tokuşturmaya ve beyefendi köşesinden bana akıl veriyor. O kadar kıymetliyse bu aklın, sen kendine sakla onu. Sen yine devam et o işe. Ama bırak ta bizde yolumuza devam edelim.


Bizim yapacak çok işimiz var. Kaybedecek vaktimiz yok. Türkiye'nin değiştiğini, şehirlerin değiştiğini milletim görüyor. Tüm göstergelerin tarihin en iyi seviyelerine ulaştığını müşahede edeceksiniz. Bizim vazifemiz bunları muhafaza etmektir, bizim vazifemiz bunları daha yükseğe taşımaktır.


Engel çıkaranlara, kuyu kazanlara gereksiz tartışmalarla, sanal gerginliklerle Türkiye'ye vakit kaybettirenlere asla prim vermeyecek yolumuza devam edeceğiz. Bu yolda taviz yok"


ÖZKÖK: LÜTFEN BİR KADEH SAYIN BAŞBAKAN!


Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Başbakan Erdoğan'ın bir restorana gitmesini ve yan masadakilere kadeh kaldırarak jest yapmasını önermişti.


Özkök “Lütfen bir kadeh sayın Başbakan” başlıklı yazısında, “Neden eşinizi alıp Boğaz'da bir restorana gitmiyorsunuz? Bir masaya oturup, elinize bir bardak alın. Hadi vişne suyu koymayın, şarap sanırlar. Ayran içmeyin rakı derler. Portakal suyu koyun kimse bir şey zannetmez. Yan masaya bir kadeh kaldırın, eminim bu ülkede çok şey değişir.” diyordu.


Özkök, yazısında Erdoğan'ın kendisine ne cevap verdiğini ise yazmamıştı!
Kaynak:
Bu haber toplam 856 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri