Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akman hakkındaki suçlamalar

04 Eylül 2008 / 14:35
CHP'li ve Türk Alman dostluk Federasyonu Başkanı Ali Kılıç, Zahid Akman'ı hakkındaki iddiaları yargı önünde yanıtlamak için birlikte Almanya'ya gitmeye davet etti.
CHP'li Kılıç yaptığı açıklamada, Alman Savcılık ve PWC mali denetim şirketinin Deniz Feneri Derneği'yle ilgili raporlarına göre, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın “alıcı” ve “kurye” olarak suçlandığını hatırlattı. Akman'a, Deniz Feneri e.V ile ilgili olarak, Frankfurt Eyalet Mahkemesi'nde 9 Eylül'de yapılacak duruşmaya katılması ve hesap vermesi çağrısında bulunan Kılıç, şunları kaydetti:


“Alman resmi belgelerine göre, Türkiye'ye getirilen veya gönderilen milyonlarca Euro bir bilinmeyene, yani bir ağabeye teslim edilmiştir. Bu ağabey kimdir? Akman kurye olarak para taşıdı mı, taşıdıysa ne kadar? Akman'a alıcı olarak para teslim edildi mi, edildiyse ne kadar?

Sayın RTÜK Başkanı Almanya'da tutuklama dahil, hakkında verilmiş herhangi bir karar olmadığını açıkladığına göre, kendisini iddiaları yanıtlamak ve Deniz Feneri'ne Avrupa'da milyonlarca Euro bağışlayan yardımsever insanlarımıza bilgi vermek için 9 Eylül günü birlikte Frankfurt'a gitmeye davet ediyorum.

Birlikte duruşmaya katılalım, Sayın Akman kendisine göre doğru olmayan iddiaları yerinde yanıtlasın.
Aksi takdirde bu kutsal Ramazan ayında, Alman yetkililerin iddiasına göre yetimin hakkını yediği ve toplanan paranın en azından, amaç dışı kullanılmasına göz yumduğu için zan altında kalmaya devam edecektir.”
(ANKA)


Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri