Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP, hangi illeri hedefledi?

11 Eylül 2008 / 14:36
AKP, Mart 2009'da yapılacak yerel seçimler için hazırlıklarını sürdürüyor. Başkan adayları için özel dosyalar hazırlatılıyor. Dosyalarda neler var. Ayrıntılar...
AKP, 2009 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler için hazırlıklarını sürdürüyor. Son yapılan MYK toplantısında CHP, DTP ve DSP'nin elinde bulunan İzmir, Diyarbakır, Eskişehir ve Mersin büyükşehir belediye başkan adaylarının Ekim ayında kamuoyuna duyurulması kararı alındı.


AKP, Mart 2009'da yapılacak yerel seçimlerde de belediye başkan adaylarını anketlerle belirliyor. Ankette ön plana çıkan adaylar hakkında özel dosya hazırlanıyor. Dosyada adayın özgeçmişi, eğitimi, aile yapısı, iş, çevre hayatı, hakkında çıkan haberler varsa spekülasyonlar geniş bir şekilde yer alacak. Hazırlanan dosyalar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Erdoğan yapılan anketleri ve bölge milletvekillerinin de görüşlerini değerlendirecek ve son sözü söyleyecek.


22 Temmuz milletvekili seçimlerinde neredeyse Türkiye'nin tamamını dolaşan ve hemen her ilde miting yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aynı taktiği bu yerel seçimlerde de uygulayacak. Yerel seçimlerde hedefi yüksek tutan ve yüzde 60 gibi bir oy oranını hedefleyen AKP yönetimi yerel seçim çalışmaları için verilen startın ardından çalışmalarını yoğunlaştırdı.

-ÖZEL DOSYALAR-

Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi başkanlığında oluşturulan heyet, tüm AKP'li belediyeleri mercek altına aldı. Başarısız belediye başkanlarını aday göstermeyi düşünmeyen AKP, başarılı olan belediye başkanları ve yeni adaylar için de anket yapıyor. Ankette öne çıkan adaylar Genel Merkez'de yüzyüze görüşmeye tabi tutulacak. Bu adaylar hakkında geniş kapsamlı özel dosyalar hazırlanıyor. Dosyada adayın özgeçmişi, eğitimi, aile yapısı, iş, çevre hayatı, hakkında çıkan haberler varsa spekülasyonlar geniş bir şekilde yer alacak. Hazırlanan dosyalar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Erdoğan yapılan anketleri ve bölge milletvekillerinin de görüşlerini değerlendirecek, ancak son sözü yine Erdoğan söyleyecek.

-ÖNCE DÖRT BÜYÜKŞEHİR ADAYI AÇIKLANACAK-

AKP, son yapılan MYK toplantısında da yerel seçim çalışmalarını gözden geçirdi. MYK toplantısında AKP'ye ait olmayan ve aralarında İzmir, Diyarbakır, Mersin ve Eskişehir illerinin büyükşehir belediye başkan adaylarının Ekim ayında kamuoyuna duyurulması kararı alındı. Yapılan çalışmaların ardından belirlenecek adayların ismi ise seçim takviminin başlamasından 45 gün önce kamuoyuna açıklanacak.
(ANKA)
Bu haber toplam 966 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri