Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti'nin oy oranını açıkladı

29.10.2010 00:01
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, yapılan son ankete göre partisinin oy oranını açıkladı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, CHP'nin ‘omurgasız' eleştirisine İzmir'de tepki verdi. Aksu, “Başbakan'a omurgasız diyebilen bir dilin kemiği olabilir mi? Ülkeyle aralarına duvarlar örmüş, her biri ayrı telden çalan, birinin ak dediğine diğerinin kara dediği, saatte bir fikir değiştiren, iktidar hırsından başka ortak noktaları olmayan kimselerin ağızlarına bu tür laflar yakışıyor olabilir. Kötü söz sahibinindir” dedi.

 

Ak Parti'nin siyasi ve hukuki işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, partisinin İzmirİl Başkanlığı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Aksu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a omurgasız diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

 

Ak Parti büyüyor. Siyasi ikbal hırsıyla gözlerini bağlamayanların vicdanlarına kilit vurmayanların son derece rahat gördüğü bir gerçektir bu. Kendi iç çelişkilerini ve kargaşalarını milletin gözlerinden kaçırmak için bazıları 30 yıl geride kalmış üsluplarla, tahriklerle, hakaretlerle bize saldırmayı siyaset yapmak sayıyor. Kavgada çocukların bile birbirlerine söylemediği lafları söylemek siyaset olabilir mi? Başbakan'a omurgasız diyebilen bir dilin kemiği olabilir mi? Ülkeyle aralarına duvarlar örmüş, her biri ayrı telden çalan, birinin ak dediğine diğerinin kara dediği saatte bir fikir değiştiren, iktidar hırsından başka ortak noktaları olmayan kimselerin ağızlarına bu tür laflar yakışıyor olabilir. Kötü söz sahibinindir. Milletin gözünde kaybettikleri itibarı çamurla, polemikle geri almaya çalışıyorlar. Sürekli irtifa kaybeden, sıfırın dahi altında seviyeye sahip kimselerin sözlerinin bir değeri olabilir mi? İnsanların karşısına projeleriyle, fikirleriyle, vizyonlarıyla çıkamayanlar hakaretle, kaosla durumlarını gizlemeye çalışıyorlar. Bugüne kadar CHP'nin Genel Başkanı da dahil hiçbir siyasetçinin ağzından memleketin bir sorununa dair çözüm önerisi duyan var mı? Her gün bir hakaretle günlerini geçiriyorlar. Sonra da biz niye ebedi muhalefetiz, niye demir attık' diye hayıflanıyorlar. Her hareketleri çelişki. Eğitim hakkı en temel insan hakkıdır. İnsanların kıyafet tercihlerinden dolayı öğrenim haklarının engellenmesini içlerine sindirebilen insanlar kendilerini sosyal demokrat olarak tarif edebilir mi? Etse de ne kadar inandırıcı olur? Duyduk ki Cumhurbaşkanı'nın resepsiyonuna katılıp katılmama konusunda milletvekillerini serbest bırakmışlar. Bırakın da kızlarımız üniversiteye gidip gitmeme konusunda serbest olsunlar, özgür olsunlar. Neredeyse milletvekillerini bile yasaklayacaklar. Bunlar mı özgürlükçü olacaklar?”

 

EĞİTİM DÜZEYİ İLE ‘EVET' ARASINDAKİ NEGATİF İLİŞKİ

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Aksu, Pollmark'ın yaptığı, referandumda eğitim düzeyi ile ‘evet' oyları arasındaki negatif ilişkiyi gösteren anketin sadece 30 ilde yapıldığını sonucu net görebilmek için 81 ile tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Aksu, “Tamamlanıp onun raporu elimize geldiği zaman sonucu göreceğiz. Böyle bir ilişki kurabilirler mi bilmiyorum. Onlar bu işin uzmanı, tahlili yapmışlar ama 81 il tamamlandıktan sonra bu değerlendirmeyi yapmak daha doğru olur” dedi.

 

AK PARTİ'NİN OYU YÜZDE 46

 

Aksu, Pollmark'ın yaptığı aynı ankette “Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz” sorusuna yüzde 46 Ak Parti dendiğini öne sürerek, “Bugün seçim oysa kime oy verirsiniz sorusunun yanıtına göre oyumuz yüzde 46.12 Eylül gecesi Başbakan, referandum sonucunun değerlendirileceğini, bir algılama eksikliği varsa bunun giderilmesi için gayret gösterileceğini ifade etti. Bu araştırmalar il il önümüze gelecek. Her kente göre bir strateji elbette uygulanacak. Ne yapılması gerekir, neyin anlatılması gerekir, neyin öne çıkarılması gerekir. Bunları anlatmamız lazım. Evet ve hayırların tahlilini yapacağız. Evetlerin bize oya dönüşmesi için gayret göstereceğiz. Bize oy verenler yüzde 46 bunu yükseltmeye çalışacağız” dedi.

 

DHA

Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri