Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakanı yüce divan bile kurtaramayacak

24.12.2009 01:22
Anavatan ile Demokrat Parti birleşmesinin şu anda yüzde 10'u geçen oy oranına eriştiğini öne süren Emekli General Osman Özbek göre Tantan ve Şener de DP'ye katılıyor. İşte ayrıntılar

Aydın Nazilli’de Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği programda konuşan Emekli Tümgeneral Osman Özbek’in ilginç iddialarını Taraf yazarı Elif Çakır köşesine taşımış, Haber 7 de bunu dün, “Özbek: Gül Erbakan’dan daha tehlikeli” başlığıyla haberleştirmişti.

Bugün ise Hilal TV Osman Özbek’in aynı programda sarf ettiği değişik iddiaları gündeme getirdi. Özbek’e göre, Abdüllatif Şener ve Saadettin Tantan, Demokrat Parti çatısında toplanıp, AK Parti’ye giden oyları geri alacaklar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Yüce Divan’ın bile kurtaramayacağını öne süren Emekli Tümgeneral Osman Özbek, Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Aydın Menderes’e yaptığı ziyareti çok ilginç sözlerle yorumluyor; “Bir başbakan eğer Aydın Menderes’i ziyaret ediyorsa demek ki işi bitmiştir onun. Çünkü Aydın Menderes ne söylediğinin farkında değil. Rahatsız.”

"GÖRMEDİM AMA BÖYLE BİR BELGE VAR"

Başbakan’ın 2004’de Avrupa Müzakereleri öncesinde Güneydoğu’da federatif özerk bir yapıya gidileceğinin söylendiğini, görmese de böyle bir belgenin olduğunu iddia eden Özbek, “Bunlar bunları Yüce Divan’dan daha da öteye götürür” diyor.

Demokrat Parti’nin Anavatan ile birleşmesinde etkin rol oynayan Süleyman Demirel’in en faydalı icraatını gerçekleştirdiğini belirten Emekli General Özbek, Demokrat Parti’nin yüzde 10’un üzerinde oy alacağını “adı gibi bildiğini” söylüyor.

"ŞENER VE TANTAN İÇİN OLMAZ DEMEYİN"

Demokrat Parti için, “CHP’nin oyları belli MHP’nin oyları da belli. Ama bu parti AKP’ye kaptırdığı oyları geri alacaktır. Bu kesin” diyen Özbek, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener ile eski İçişleri Bakanı olan Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan’ın da Demokrat Partisi hareketine dahil olacağı iddiasını “Olmaz demeyin. Olması gereken bu” diye pekiştiriyo

Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri