Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP: Kendi çevresine baksın

10.05.2010 13:45
CHP Lideri Deniz Baykal istifa ederken "Bu olay AKP'nin bir komplosudur" dedi... Baykal'a ise İktidar partisinden cevab gecikmedi...

CHP lideri Deniz Baykal'ın eleştirilerinin hedefi olan AK Parti'den cevap gecikmedi.

AK Partili Dengir Mir Mehmet Fırat, "Baykal birini suçlamak istiyorsa yakın çevresine baksın, özellikle yakın çevresini bilenlere baksın" dedi.

Bozdağ: Baykal’ın istifasına üzüldüm

AK Partili Bekir Bozdağ, Deniz Baykal’ın istifasına üzüldüğünü söylerken kendilerine yönelik suçlayıcı açıklamalarının da gerçeği yansıtmadığını belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifasını ve istifa konuşması sırasında partilerine yönelik eleştirileri dğerlendirdi.

Bozdağ, “Deniz Baykal’ın istifası kendi kararı. Baykal’ın istifa ederken söylediği sözler AK Parti’nin hakettiği laflar değildir. AK Parti bu suçlamaların yanına bile yaklaşmamıştır. Biz bu konuları siyasete alet etmemek gerektiğini düşünüyoruz. Biz bugüne kadar CHP ve Sayın Baykal’ı hep eylem, söylem ve politikaları üzerinden eleştirdik. Kendilerine ahlaken, insanen ve vicdanen asla laf söylemedik. Kamuoyu bunları değerlendirecektir.

Baykal ülkemize katkıları olmuş kişilerdendir. Keşke siyasi hayatını böyle noktalandırmamış olsaydı. İstifası sırasında Sayın Baykal’ın söyledikleri çok önemlidir. Bu konu aydınlatılmalıdır. Bu aynı zamanda Türk siyasetinin önünü görmesi için de önemlidir. Bu komploysa, bunu yapanların ortaya çıkarılması ve yargı önünde hesap vermesi hepimizin istediği bir durumdur.

AK Parti’ye yönelik suçlamalar için Baykal’ın elinde delil olması lazım. Net konuşmak lazım. Sayın Baykal’ın elinde bir belge veya bilgi varsa paylaşması lazım.

Ben Sayın Baykal’ın istifasına üzüldüm. Kendisi ortaya çıkan çirkin tablodan nasıl rahatsız oluyorsa başkalarını suçlarken de bunları düşünmelidir. Belki karanlık unsurların yaptığı bir durumda başkalarını suçlaması doğru olmaz. Umarım soruşturmalar karanlıkları aydınlatır da her şey netleşir” dedi.

Bu haber toplam 1458 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri