Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Partinin 'ret'çi vekili

08.09.2010 19:53
Parti kapatmayı zorlaştıran Anayasa değişikliğine ret oyu veren AK Partili milletvekillerinden biri kendini açık etti

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Cafer Tatlıbal katıldığı bir televizyon pogramında parti kapatmayı zorlaştıran Anayasa değişikliği maddesine red oyu verdiğini kabul etti.

Anayasa değişikliği paketinin Meclis'teki oylamaları sürecinde parti kapatmayı zorlaştıran madde bazı AK Partili milletvekillerinin red oyu vermesi nedeniyle kabul edilmemişti. Bu süreçte AK Partili Faruk Bal'ın içerisinde Köksal Toptan, Kürşat Tüzmen gibi bazı önemli isimlerin de yer aldığı retçi vekiller listesi büyük tartışmalara neden olmuştu. Ancak o listede bulunmayan bir milletvekilinin red oyu verdiği ortaya çıktı.

Kahramanmaraş merkezli olarak uydu aracılığıyla yayın yapan Aksu TV'de canlı yayına katılan Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Cafer Tatlıbal bu maddeye ’ret’ oyu verdiğini söyledi.

Aksu TV Genel Müdürü Turgay Terzibaş'ın programına konuk olan Tatlıbal, kendisine yöneltilen soruları yahıtladı. Tatlıbal, ile Terzibaş arasında şu diyalog geçti:

Terzibaş: Siz DTP’liler için şerefsizler demiştiniz. Peki, mecliste partilerin kapatılması oylanırken sizin oyunuzun rengi ne idi?

Tatlıbal: Ret verdik işte, gördünüz çıkmadı ya

Terzibaş: Siz de ret mi verdiniz?

Tatlıbal: Ben önemli değiliz ama

Terzibaş: Ret verdik dediniz ama zaten şimdi de

Tatlıbal: Tamam çıkmadı işte

LİSTEDE KİMLER VARDI

Koca'nın hazırladığı listede Vahit Erdem, Köksal Toptan, Murat Başesgioğlu, Reha Çamuroğlu, Hilmi Güler, Sadık Yakut, Kürşat Tüzmen’in de aralarında bulundugu bir grup AK Partili’nin ismi yer almıştı.

Bu haber toplam 1602 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri