Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP fındık kurdudur

03.07.2010 19:07
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin fındık üreticilerine yönelik politikalarını eleştirerek, ''AKP fındık kurdudur" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin fındık üreticilerine yönelik politikalarını eleştirerek, ''AKP fındık kurdudur, o fındık kurdundan kurtulmak için ilaçlamamız lazım'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Giresun Osmanağa Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmasına, ''Sizinle dertleşmeye, gönül birliği kurmaya, bu milletin dertlerini çözmeye geldik'' diyerek başladı. 
AK Parti'nin fındık üretimine ilişkin politikalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, meydandakilere ''AK Parti'nin fındık politikalarından memnun musunuz?'' diye sordu, ''Hayır'' yanıtını alan Kılıçdaroğlu, ''Sizin bu sesiniz Ankara'ya gidecek ve Recep Bey'in ezberi bozulacak'' karşılığını verdi.

Bu sırada alandakilerin ''Fındık kurdu AKP'' şeklinde tempo tutmaları üzerine Kılıçdaroğlu, ''Evet AKP fındık kurdudur, o fındık kurdundan kurtulmak için ilaçlamamız lazım. Ne zaman ilaçlayacağız, seçim sandığında. O zaman Recep Bey'in ezberi yine bozulacak'' diye konuştu.

-''HESAP VERMEKTEN KAÇIYORLAR''-

İktidarın vatandaşın ödediği her kuruşun hesabını vermesi gerektiğini, ancak AK Parti iktidarının hesap vermekten kaçtığını ileri süren Kılıçdaroğlu, ''TBMM'de hayali ihracatçı, ihaleye fesat karıştıran, kalpazan istiyor musunuz? İstemiyorsanız bunun yolu açık, sandık gelecek bütün bunları sandığa gömeceğiz'' diye konuştu.

-''DALLARINI SİLKELİYORUZ...''

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bunlar hak dediler, hakkın içini boşalttılar, özgürlük dediler, özgürlüğün içini boşalttılar, bunlar herşeyi aldılar, bir korku imparatorluğu kurdular. Din, iman dediler insanların inançlarıyla oynadılar. İnsanların inançları bizim başımızın üstündedir, onların inançlarıyla uğraşmayacağız, ama yoksulluklarını gidereceğiz. Bize diyorlar ki, bunları biraz daha silkeleyin merak etmeyin, Ankara'da gövdesini silkeliyoruz, Ordu'da, Trabzon'da Giresun'da dallarını silkeliyoruz. Biz silkeledikçe onlar daha baskıcı olacaklar, millete hükmetmeye çalışacaklar.''

-BEŞİKDÜZÜ VE GÖRELE-

Kılıçdaroğlu, Giresun'a gelmeden önce Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde de vatandaşlara seslendi.
''Bir değil, bin değil, milyonlarca geliyoruz, halkın iktidarını kurmaya geliyoruz'', diyen Kılıçdaroğlu, ''Helal süt emmiş bütün vatandaşları'' sandıkta oy vermeye çağırdı.

AA

Bu haber toplam 962 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri