Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP Grubu CANLI

14 Ekim 2008 / 12:09
Gündemde terör ve küresel kriz var. Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor.
Sadece kardeş olduğumuzu ilan etmekle kalmıyoruz bütün icraatlarımızla ispat emeye çalışıyoruz. Ahiler şehri Kırşehir'i bizim kılan öz Diyarbakır'ın kuşatan ruhla aynı ruhtur.

Nifak tohumları ekenlere safımızda asla yer vermedik. Miletin bizden istediği açık yürektir emanetine sadakattır.

Bin yıldır bu topraklar üzerinde millet olarak yaşayanları düşman kılmanın planlarını yapıyor. Herkes aynı medeniyetin aynı milletin eşit üyesidir. Birbirinin kardeşidir.

Hakkari Erzurum'un Uşak Yozgat'ın öz kardeşidir. Kimsenin diğerine üstünlüğü söz konusu olamaz. Bizi biz yapan bu tarih birliğidir. Allah'ın izniyle sonsuza kadar bir ve beraber olacacağız.

Bu ifadelerimi kıskananlar mı var? Anlamakta zorlananlar var. Başkalarının 70 milyonu kapsayaçcak projeleri olmayabilir. Bilmekte zorlananlar varsa oyun kalkıp defaatle söyleyecek halimiz yok.

Medeni bir milletin üyeleri olarak medeni bir dille konuşabilmeliyiz. Düşmanlık dilini mahtum etmeliyiz. Ayrıştırıcı bir dille meseleyi çözmemiz mümkün değildir.

Hukuktan demokrasiden bir tek geri adım atmayacağız. Adaleti erteleyen eski geleneğe asla geri dönmeyeceğiz. Demokrasini çıtasını düşürelim terörle mücadele edelim iması bile asla düşünülemez.

Terörün güvenlik meselesi olmadığı gerçeği toplumun bütün kesimlerinin ortak kanaati olmuştur. Zemin üzerinde mesafe almanın mümkün olduğu görüyor ve mutlu oluyoruz.

Teröre karşı her türlü önlemi soğukkanlı ve aklı selim içinde alıyoruz.Aktütün karakolunda askerin canını kastedenler ülkenin dostluk ve kardeşliğine de kastediyorlar.

Benim askerimize düşman gözüyle baklyor. Bütün bu bakışlara rağmen bizler suçlu gözüyle bakıyoruz. İnsani yaklaşım bunu gerektirdiği için yapıyoruz.

Toplumu asırlardır bir arada yaşatan değerlere milletçe yaşatacağız. Zaten terör örgütünün yapmak istediği de bu.

Kaynak:
Bu haber toplam 966 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri