Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP'de bakanların sessiz isyanı

17.10.2009 13:54
Kabine dışında kalan bakanlar partide sessiz isyan başlattı
Kabine değişikliği ile Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Enerji Bakanı Hilmi Güler, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Devlet Bakanı Nazım Erken ile Devlet Bakanı olan Said Yazıcıoğlu görevden alınmıştı. Bu isimlerden Şahin TBMM Başkanı oldu.

Kürşat Tüzmen ve Hüseyin Çelik Genel Başkan yardımcılığı görevine getirildi. TBMM eski Başkanı ve beş eski bakan ise adeta küstü ve TBMM'de görev almadı.. Bu isimler şöyle:

KÖKSAL TOPTAN: Partisinin kongresine katılmayan TBMM eski Başkanı, Toptan, parti yönetiminde de görev almadı. TBMM'deki hiçbir komisyonda da görev almadı.

KEMAL UNAKITAN: TBMM'ye de ender gelen Unakıtan, Meclis'in açılış törenine katıldı ancak akşam yapılan resepsiyonda bulunmadı. Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'na girmesi beklenen Unakıtan, görev almadı.

HİLMİ GÜLER: Ordu milletvekili Enerji eski Bakanı Hilmi Güler, Ordu'da yerel seçimi kaybetti. O da TBMM komisyonlarına girmedi.

NAZIM EKREN: Ekren de Meclis çalışmalarına pek katılmıyor. Kabine dışında kalmasının dışında parti vitrininden de inen Ekren de TBMM komisyonlarında görev almadı.

SAİD YAZICIOĞLU: Devlet eski Bakanı Yazıcıoğlu Alevi açılımını tamamlayamadan bakanlıktan ayrıldı. TBMM'de görev almadı.

MURAT BAŞESGİOĞLU: Bakanlığı döneminde Pekin Olimpiyatlarındaki başarısızlık, Futbol Federasyonu seçimlerinde yaşanan sorunlar ile öne çıktı. Doğum yeri Kastamonu'da da yerel seçimi MHP kazandı. Başesgioğlu da TBMM komisyonlarına girmedi.


Bu haber toplam 1326 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri