Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Komutandan AKP'ye büyük suçlama

30.04.2009 11:15
Lice'deki mayınlı saldırıda 9 mehmetçiğin şehit olması sonrasında yine emekli paşaların ilginç analizleri gündeme damga vurdu.
Bir televizyon kanalında saldırıyı değerlendiren Emekli Orgeneral Edip Başer, siyasi iktadarın terörle mücadele konusunda samimi olmadığını iddia etti.

Mayınlı saldırıyı değerlendiren Emekli Orgeneral Edip Başer; "Bu olay çok üzücüdür. Terör görçekten insan tarihinde gelmiş geçmiş en büyük insanlık suçudur. Nereden geleceği ve kime ne zaman saldıracağı konusunda kimsenin bilgisi olamaz. Çünkü bunların insanlık duygusu yoktur. Gayri insani metotlarla insan öldürmeyi bir mücadele yöntemi olarak kabul etmek mümkün değildir" dedi.

Başer, terörle mücadele ile ilgili olarak da şu ilginç sözleri sarfetti: "Ama burada siyasi erkin tavrına bakmak lazım. Bu ülkede siyasi erkin gerçekten terörle ve teröristle mücadelede samimi olup olmadığı konusunda şüpheler var. Siyasi erkin terörle mücadeledeki kararlılığı konusunda ben endişeliyim.

Bu sözler şimdi siyasetçilerimizi kızdıracak, 'yine emekli generaller konuşuyor' diye kızıp köpürecekler ama bu bir gerçektir. Ülkenin birlik ve bütünlüğünü korumak vaadi de vardır onların ettiği yeminde. O yeminin gereğini yerine getirmesi gerekiyor orada oturan insanların."

Başer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mehmetçik sadece bölgede terörle mücadele etmiyor bölge insanının sosyal yardımlarını da yerine getiriyor. Mehmetçik orada öğretmenlik bile yapıyor. Oradaki insanlarımız PKK'yı desteklemiyor. Gerçek bu değildir. O bölgenin koşullarında malesef doğru siyasi tercihleri göstermez seçim sonuçları. Bir çok vatandaş terör korkusuyla oy vermek zorunda bırakılıyor. Meclistekiler bunu gayet iyi bilirler."


Bu haber toplam 956 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri