Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Partilerin Son Oy Oranları

26.06.2010 14:00
Son anket sonuçlarına göre, CHP'de yaşanan genel başkan değişiminden en fazla MHP'nin zarar gördüğü ortaya çıktı.
Deniz Baykal'ın istifası ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçilmesiyle oy oranında artış gözlenen CHP, anket sonuçlarına göre MHP'yi de baraj sınırına itti.

AK Parti'nin Denge Araştırma Şirketi'ne yaptırdığı son araştırmaya göre artan terör oylarına rağmen düşüşe geçen MHP, CHP'ye oy kaptırıyor. CHP'deki yükseliş sağ seçmeni de AK Parti etrafında toparlıyor.

Haziran ayında 5 bin kişiyle yapılan ankete göre bugün yapılacak bir seçimde AK Parti yüzde 42,4 oy alıyor. Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP ise yüzde 27,2'lik oranı yakalıyor. MHP'nin oy oranı yüzde 11,6'da görülüyor. Baraj altı görülen BDP yüzde 6,1, SP ise yüzde 4,3 oy alıyor. Araştırmayı yapan Hasan Basri Yıldız, CHP'nin ne kadar yükselirse yükselsin Türkiye şartlarında yüzde 30'u aşamayacağını belirtiyor. Yıldız, "MHP'nin oyları düşüyor ama şu anda baraj sorunu yok. Özellikle medyanın CHP'ye yönelik manipülasyonları sağ seçmeni tetikliyor. Bu durum AK Parti'ye yarar." diyor.

Ankette vatandaşa 12 Eylül'de yapılması beklenen referanduma ilişkin görüşü de soruldu. 'Evet' diyenlerin yüzde 65 bandında olduğu görüldü.

Bu haber toplam 1956 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri