Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP suskunluğunu bozdu

27 Eylül 2008 / 10:18
Eski partisi ve Başbakan Erdoğan'a ağır bir şekilde yüklenen Abdüllatif Şener'e AKP'den sert cevap geldi..
Parti kurma çalışmalarını sürdüren Abdüllatif Şener'in eski partisi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili sözleri tepki çekti.

Bugüne kadar Şener'le ilgili konuşmayan AK Parti yönetimi, son açıklamalara kayıtsız kalmadı. AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, "Yıllarca AK Parti hükümetinin bakanlığını yaptı. Niye zamanında konuşmadı da şimdi bülbül kesiliyor?" dedi.

Şener, eski partisine yönelik eleştiri dozunu artırırken Başbakan Erdoğan'ı da hedef aldı. Yozgat Milletvekili Mehmet Yaşar Öztürk'ün istifasını, "Dürüst vekilin AKP'de işi ne?" diye yorumladı. Deniz Feneri ile Başbakan Erdoğan ve ekibinin iç içe olduğunu ileri sürdü. Bu sözlere cevap Bozdağ'dan geldi. Bozdağ, Şener'in 22 Temmuz seçimlerine kadar AK Parti'de üst düzey görevlerde bulunduğunu hatırlattı. 2001 yılında kurulan AK Parti'de parti örgütü, teşkilat başkanı olarak Şener'e teslim edilmişti. Şener, 3 Kasım seçimlerinden 2007'ye kadar hükümette kesintisiz bir şekilde başbakan yardımcısı olarak görev yaptı. 5 yıl boyunca ekonomi yönetiminin direksiyonunda bulundu. Bozdağ, Şener'in eleştirilerinin siyasî etiğe sığmadığını vurgulayarak, "AK Parti'nin 5 yıllık icraatlarının altında Şener'in imzası vardır. Kendi icrası da olan icraatları kötülemesi, karalaması siyasî etiğe uymaz. O zaman sormazlar mı: Madem ekonomi kötüydü niye bu yapılanlara imza attın? Senin bu gidişatta sorumluluğun yok mu? Eylem ve söylemleri siyasî etikle bağdaştırmıyoruz." şeklinde konuştu.

Kanal 7: Nezaket ziyaretini çarpıttı

Şener'e bir tepki de Kanal 7'den geldi. Şener, Kanal 7 yöneticilerinin Sermaye Piyasası Kurulu'ndaki inceleme sebebiyle kendisini ziyaret ettiğini ima etmişti. Kanal 7'den yapılan açıklamada ziyaretin nezaket çerçevesinde yapıldığı, bunun 'talep ziyareti' gibi gösterilmesinin siyasî ahlakla örtüşmediği belirtildi. Şener'in, "Kanal 7 yöneticileri Başbakanlık koridorlarında görülüyordu." iddialarına ise şu sorularla karşılık verildi: "Aydın Doğan medyası yöneticilerini Başbakanlık binasında hiç görmediniz mi? Yoksa Aydın Doğan ve adamları taleplerini, size Başbakanlık binası dışında başka yerlerde mi ilettiler? Doğan Medya Grubu bugüne kadar sizden neler istedi? Doğan için hükümette hiç ricacı oldunuz mu?"
Kaynak:
Bu haber toplam 932 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri