Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP Yardım Topluyor.İlk Bağış Kimden?

04 Eylül 2008 / 05:12
Anayasa Mahkemesi'nin, kestiği 23 milyon YTL'yi Hazine'ye geri ödemek için kampanya başlatma kararı alan AK Parti'de ilk bağış, Erdoğan çiftinden geldi
Başbakan Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, partiye 40 bin YTL bağışta bulundu. AKP, bağışlar için önümüzdeki günlerde banka hesabı açtıracak.

Teşkilata yayılacak

Önceki akşam yapılan MYK toplantısında, kesilecek paranın toplanması için "bağış kampanyası düzenlenmesi" önerisi görüşüldü. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, Başbakan'ın talimatı doğrultusunda kampanya duyurusu yapabileceklerini ifade etti. Erdoğan da kampanyanın başlatılması talimatını verdi. Ardından kampanyaya ilk bağışı da kendisi yaptı. Erdoğan, kendisi ve eşi adına toplam 40 bin YTL'lik bağış yapacağını söyledi. Kampanya, önümüzdeki günlerde teşkilatlara yapılacak duyuru ile genişletilecek.

Vekile Erivan vizesi yok

Bu arada MYK'da Ermenistan'la Türkiye'nin hafta sonunda yapacağı maça gitmek isteyen AKP'li milletvekillerinin durumu da görüşüldü. Grup Başkanvekili Nihat Ergün, bazı milletvekillerinin "Federasyon'dan davet geldi, maça gidelim mi?" diye sorduklarını anlatarak konuyu gündeme getirdi. Bazı üyelerin "Gidilsin" önerisine karşılık, bazıları "Gidilmesine gerek yok, muhalefet bunu aleyhte kullanır" deyince Başbakan Erdoğan da tavrını, "gidilmemesi" yönünde koydu.
Kaynak:
Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri