Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP'li Bozdağ'dan MHP'li Vural'a tepki

15 Ocak 2009 / 15:27
AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, MHP'li Oktay Vural'ın sözlerine karşılık kötü sözün muhatabını değil, sahibini tavsif edeceğini iddia etti.
AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, yaptığı yazılı açıklamada, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Siyasetin belli bir ahlak, seviye ve terbiye istediğini ifade eden Bozdağ, şunları kaydetti:

''Bu nedenledir ki siyasetçi de belli bir seviye, belli bir ahlak ve belli bir terbiyenin sahibi olmalıdır.

Umarım Oktay Vural'ın dilinden dökülen ve bizim tekrarlamaktan hicap duyduğumuz ifadeler, MHP'nin benimsediği ahlak, terbiye ve seviye anlayışının somut bir dışa vurumu olmadığı gibi Oktay Vural da MHP'nin yetiştirmeyi planladığı insan tiplemesinin somut bir örneği değildir.

Ama bir gerçeği unutmamak lazım ki temiz, ahlaklı, terbiyeli ve seviyeli insanlar; bu özelliklerinden yoksun olanların ağzında kirlenmez. Çünkü kötü söz, muhatabını değil, sahibini tavsif eder.

Oktay Vural'ın bu üslubu, MHP'nin savunduğu temel değerlerle de bağdaşmamaktadır. Umarım MHP Genel Başkanı ve üst yönetimi, zeka pırıltısından ve fikir kırıntısından uzak, ahlak, terbiye ve seviye yoksunu bu üslup karşısında gerekli duyarlılığı gösterir.''
Kaynak:
Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri