Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP'li kadın vekil neden boşandı?

13.09.2009 19:25
Uzun süredir kulislerdeki iddia bugün günyüzüne çıktı. AKP'li kadın vekil boşandı... Asıl dikkat çeken ise boşanma sebebi;
Ankara'nın siyasi kulisleri üç aydır AK Partili vekil Özlem Piltanoğlu Türköne ile akademisyen Yazar Prof. Dr. Mümtaz’er Türköne'nin boşandığını konuşuyor. Türköne'nin ilk eşinin daha önce yaptığı "şiddet gördüm" açıklaması ise 'Özlem Türköne de mi şiddet gördü?" sorusunu akıllara getirdi.

Boşanma konusu bugün Hürriyet yazarı Ahmet Arsan'ın köşesinde ayyuka çıktı. Arsan isim vermeden "Camiadan biraz habis bir dedikodu" başlığıyla "Son dönemde camiada epey popüler olan bir akademisyen-köşe yazarı dostumuz var... İşte bu dostumuz, hususi hayatında büyük ıstıraplar çekiyormuş... Çünkü... Dostumuzun AK Parti’den milletvekili olan genç eşi, kapıyı çarpıp çıkmış. Evi terk etmiş yani... Ne diyelim? İnşallah bu "nezih proje yuva" yıkılmaz..." diye yazdı.

ÖZLEM TÜRKÖNE DE Mİ DAYAK YEDİ?

Türköne çiftinin boşanmasının artık alenen konuşulmaya başlanması kulisleri daha da hareketlendirdi. Herkes bu boşanmanın sebebini merak ediyor. Resmi boşanma sebebi "şiddetli geçimsizlik"... Ancak bu konuda farklı iddialar da var. En dikkat çeken iddia ise Özlem Türköne'nin "şiddete maruz kaldığı"

Bu iddiayı dile getirenler Mümtaz'er Türköne'nin ilk eşinin yaptığı açıklamayı "kaynak" gösteriyor.

"ŞİDDET EĞİLİMLİ" AÇIKLAMASI

Çünkü Prof. Dr. Mümtaz’er Türköne ile 16 yıl evli kalan eski eşi üç çocuk annesi sosyolog Doç. Dr. Mualla Kavuncu daha önce bir gazeteye verdiği röportajda eski eşinin "biraz şiddet eğilimli" olduğunu ve kendisinin birkaç kez dayak yediğini anlatmıştı.

AKP İstanbul Milletvekili Özlem Piltanoğlu Mümzaz'er Türköne'nin Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden öğrencisi...
Bu haber toplam 12076 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri