Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP'ye hodri meydan

02 Ağustos 2008 / 17:02
Abdülatif Şener daha partiyi kurmadan Ak Parti'ye yüklenmeye devam ediyor. Bakın neler söyledi?
Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, AK Parti'nin ekonomi politikalarını ülke ihtiyaçlarına göre oluşturmadığını ve bu ekonomik anlayış ve programın değiştirilmesi ve dönüştürülmesi gerektiğini ileri sürerek, ''Bizdeki ekonomi, oyu halkımızdan alan siyasi iktidarın, yabancıları, dış dünyayı zengin etmesine yönelik bir programdır'' dedi. Şener partisinin "merkez"de olacağını söyledi?

Şener, ''Türkiye'nin yeni bir siyasi söyleme, siyasi programa ve siyasi partiye ihtiyacı olduğunu'' kaydetti.

YENİ PARTİ TÜRKİYE'NİN İHTİYACI

Yeni parti için toplumsal talep olduğunu ifade eden Şener, şöyle konuştu:

''Yeni bir siyasi parti kuracağız. Bununla ilgili çalışmaları başlattık, bu çalışmalar daha fazla olgunlaşacak. İsmiyle programıyla kadrosuyla yeni bir vizyonla yeni bir siyasi parti Türk siyasi hayatına girecektir. Bu Türkiye'nin ihtiyacıdır. Türkiye'de siyaset bir kavga, kutuplaşma haline dönüştü. Türkiye'nin bundan kurtulması lazım.

AK PARTİ ÜLKENİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAMIYOR

Mevcut iktidar, ekonomi politikalarını ülke ihtiyaçlarına göre oluşturmuyor. Yanlış ekonomik anlayış ve programın değiştirilmesi ve dönüştürülmesi gerekmektedir. Küresel dalgaların etkisi altında Türk ekonomisi geleceğini tesadüflere bırakmıştır. Bu Türkiye açısından bir felaketin geleceğini göstermektedir. Bizdeki ekonomi, oyu halkımızdan alan siyasi iktidarın, yabancıları, dış dünyayı zengin etmesine yönelik bir programdır. Biz yeni vizyonla, kadroyla (işte Türkiye burasıdır) denilecek bir yapıyı oluşturacağız.''

MERKEZ PARTİ KURACAĞIM

Şener, kuracağı yeni partinin ''merkez partisi'' olacağını, kuruluş takviminin de önümüzdeki günlerde daha anlaşılır bir hal alacağını belirterek, ''Ülkenin geleceğine talip bir siyasi kadroyla ortaya çıkacağız. Ön hazırlıklarını yapıyoruz. Partinin kadrosu, kurucularıyla birlikte merkez yapıyı göreceğiniz kişilerden oluşacaktır'' diye konuştu.

Yeni parti hazırlıkları için Çankaya'da bir büro tutulduğunu ifade eden Şener, çalışmaların artık bu bürodan yürütüleceğini söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri