Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'AKP'yi kapatmayın' diye yalvardı

12 Temmuz 2008 / 05:54
DP Genel Başkanı Süleyman Zorlu, Anayasa Mahmekemesi'ne AK Parti hakkında verilecek karar için yalvardı: Lütfen o zevki halka bırakın.
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, siyasi partilerin açılmasının da kapanmasının da millet iradesiyle olması gerektiğini ifade ederek, ''Anayasa Mahkemesine, Türk yargısına sesleniyorum; ne olur bu AKP'yi kapatmayın da onu sandıkta bu millete kapatma zevkini tattırın'' dedi.

Hilvan Belediyesinin önünde halka seslenen Soylu, AK Parti'nin iktidara gelmesinin ardından ülkenin borçlarının hızla arttığını savunarak, işsizliğin yüzde 11'lere çıktığını ifade etti.

Partisi'nin hiç bir dönem ülkenin değerleri üzerinden siyaset yapmadığını, bunu ayıp saydıklarını söyleyen Soylu, ''Bu ülkede Cumhuriyet üzerinden, kutsal değerler üzerinden, laiklik üzerinden siyaset yapmadık, hep hizmet üzerinden, gelecek üzerinden, ülkenin gelişmesi üzerinden siyaset yaptık'' şeklinde konuştu.

Siyasi partilerin açılmasının da kapanmasının da millet iradesiyle olması gerektiğine inandıklarını belirten Süleyman Soylu, partisinin siyaset anlayışının bu olduğunu söyledi.

Parti kapatmaların sıkıntısının yıllarca yaşandığını ifade eden Soylu, ''Anayasa Mahkemesine, Türk yargısına sesleniyorum; ne olur bu AKP'yi kapatmayın da onu sandıkta bu millete kapatma zevkini tattırın'' dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 932 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri