Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aktütün'de saldırıda canlı yayın

15 Ekim 2008 / 11:00
Aktütün saldırısından önce PKK'lıları saniye saniye izledik. Teröristler, siper kazmış burnumuza kadar girmiş! İşte o görüntü;
Dağlıca baskını ile ilgili şok bilgileri açıklayan Taraf, bu kez Aktütün'de yaşanan skandal ile gündemde... Yine askeri belgeler ve istihbarat raporları ile vurdu.

Taraf gazetesine servis edilen bu bilgiler Genelkurmay'ı çileden çıkaracak türden. Bilgiler arasında kamera kayıtları ve saldırıyı ihbar eden raporun fotoğrafı var.

Taraf gazetesindeki habere gelince. Gazetenin iddiasına göre Genelkurmay, 17 askerin şehit olduğu Aktütün baskınını günler öncesinden ayrıntıları ile biliyordu.

Taraf'ın haberinde askerin PKK'nın baskın hazırlığını bir ay önceden bildiği öne sürülüyor. Dahası saldırı 3.5 saat öncesinden itibaren naklen izlenmiş...

İşte o görüntüler;
PKK'LILARIN O ANDAKİ TELSİZ KONUŞMALARI


Bu telsiz konuşmaları 3 Ekim 2008 cuma günü 17 askerin şehit olduğu Aktütün saldırısı sırasında baskını düzenleyen PKK'lı grubun arasında gerçekleşti. Telsiz konuşmalarını canlı olarak dinleyenler arasında Aktütün Karakolu'nun da bağlı olduğu Van'daki Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na bağlı birimler de bulunuyordu.
- Havan atıyor musunuz niye atmıyorsunuz.
-Bir dakika atıyoruz.

-Mahir Mahir, Rubar Rubar siz de destek verin.
-Kemal o bir yere gidiyor. Boşa gidiyor aşağı düzelt.
-Azat azat arkasına atın.
-O söylediğim istikamete atın, Cia kısa düşürdün.
-Doğrudur Heval yeniden atıyoruz.
-Çalışın uygun uygun atın senin yerin uygundur vur ordan vur işte.
-Boş kalmasın uygun bir şekilde hem orayı hem karakolu vursunlar.
-Tamam Heval vuruyoruz her iki tepeyi de takip et.
Kaynak:
Bu haber toplam 1868 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri