Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Albay ağzını bozdu

16 Ağustos 2008 / 11:10
Emekli albay Arif Doğan, bir açıldı tam açıldı. Basın mensuplarını görünce coştu. Ağzına geleni saydı.
Emekli albay Arif Doğan, "Birisi sordu da Ergenekon nedir? diye 'Her tarladan bir tezek, her köyden bir pezevenk gelmiş oluşmuş Ergenekon. Ne biliyim ben." yanıtını verdi.

El bombalarla ilgili olarak ta 'Evinde bombalar çıktı' yazanın, o bombaları gö...ne sok..rım. Şimdi ne yazacaksınız?” diye tepki gösterdi.

Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alınan emekli albay Arif Doğan, sağlık kontrolüne çıkarıldı.

Beykoz Çavuşbaşı'ndaki evi ve ofisinde yapılan incelemelerde silahlar ve bazı kozmik belgelerin ele geçirildiği öne sürülen ve Ankara'da gözaltına alınan Arif Doğan, 22:20 sularında Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen Arif Doğan'ın yürürken elindeki bastondan destek aldığı görüldü.

Doğan, sağlık kontrolüne girişi sırasında basın mensuplarını görünce, 'Çekeceğinizi bilsem traş olurdum, ne böyle sakallı saçlı çekip duruyorsunuz. Yarın gelin herşeyi anlatırım size.' dedi. Doğan, basın mensuplarının, İstanbul'da ele geçirilen bomba ve silahlarla ilgili sorusu üzerine, 'Gavatların bir kısmı yalan söylüyor, ben geçirilenleri size söylerim gerçekten." dedi.

O bombaları bir tarafına.....

Doğan, el bombaları ile ilgili olarak da, el bombalarını, o iddiaları gündeme getiren bir tarafına sokacağını söyledi.

Sağlık kontrolünün ardından mahkemeye sevk edilen ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Doğan, adliye çıkışında, "Çocuklar sorgudan topallamıyorum bel fıtığı var da ondan aklınıza bişey gelmesin.'diye konuştu. Basın mensuplarının bombalar size mi ait sorusu üzerine Doğan, 'Yok bomba falan yok, bomba yok diyorum alakası yok. Diğer malzemeler var da bomba yok.' diğer malzemeler derken Kozmik belge mi sorusu üzerine Doğan, 'Evraklar' yanıtını verdi. Kozmik evrak insanın yanında olur mu ben vatan hayini miyim?" diyen Doğan, "Evrak var başka bişey yok." diye konuştu.

Her köyden bir pezevenk

Ergenekonla ilgili soru üzerine Doğan, "Zorla yerleştirmeye çalışıyorlar ama ben girmiyorum. Ben bilmiyorumki Ergenekon'un ne olduğunu." diyen Doğan, "Birisi sordu da Ergenekon nedir? diye 'Her tarladan bir tezek, her köyden bir pezevenk gelmiş oluşmuş Ergenekon. Ne biliyim ben.' yanıtını verdi.

JİTEM'in dağlardaki uygulayıcısıyım

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Doğan ifadesinde “Ergenekon'la alakam yok. 21 yıl dağlarda görev yaptım. JİTEM'in dağlarda uygulayıcısıydım” dedi. Doğan, Ümraniye'deki bombaların da Ersever'e ait olduğunu belirtti.

Depodan gizli belgeler çıktı
Bu arada, JİTEM'in kurucusu olduğu iddia edilen Doğan'ın Beykoz Çavuşbaşı'nda kiraladığı emlak ofisi içindeki depoda 2 kalaşnikof, 1 pompalı tüfek, 1 tabanca, 1 av tüfeği, bin adet mermi ve bin adet boş kovanın yanı sıra çok sayıda “gizli” ibareli belgenin ele geçirildiği öğrenildi. Doğan'ın olası bir operasyonda ele geçmemesi için evinde bulunan askeri mühimmat ve belgeleri, 3 ay önce buraya taşıdığı iddia edildi. Ele geçen belgeler arasında Arif Doğan'ın görev yaptığı dönemde yaptığı yazışmaların fotokopileri, askerlik ve sonrasında ilişki kurduğu kişilerle ilgili tuttuğu notlar da bulundu. Emlak ofisinin sahibi 2 kişinin de sorgusunun sürdüğü belirtildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1014 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri