Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Albay Ali Öz'e soruşturma

01 Aralık 2008 / 15:02
Trabzon eski İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz hakkında Trabzon Savcılığı soruşturma başlatıldı.
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinde ihmalleri bulunduğu gerekçesiyle Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde Astsubay Okan Şimşek ve Uzman Çavuş Veysal Şahin'in yargılanmasına devam edildi. Dink ailesinin avukatları Ergin Cinmen ve Hakan Bakırcıoğlu ile sanıkların avukatı Nurhayat Bayraktar Gümrükçüoğlu'nun katıldığı duruşmada mahkeme duruşmayı 4 Şubat 2009 tarihine erteledi.Dink ailesinin avukatları, mahkemece suç duyurusunda bulunulan kişiler hakkında yapılan idari soruşturmaya ilişkin evrakları inceleyemedikleri ve Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun olayla ilgili hazırladıklarını duydukları raporu incelemek için davanın ileri bir tarihe ertelenmesini talep etti. Avukatlar ayrıca Trabzon Bölge İdare Mahkemesi'nce aralarında Albay Ali Öz'ün de bulunduğu 6 askeri personel hakkındaki soruşturma dosyasının bir örneğinin mahkemeye intikalini talep etti. Yapılan duruşmanın sonunda mahkeme davayı 4 Şubat tarihine erteledi.6 ASKERİ PERSONELLE İLGİLİ HAZIRLIK SORUŞTURMASI BAŞLATILDI


Öte yandan Trabzon Bölge İdare Mahkemesi'nin kararı üzerine aralarında Albay Ali Öz'ün de bulunduğu 6 askeri personel hakkında Trabzon Cumhuriyet Savcısı'nın hazırlık soruşturması başlattığı öğrenildi.

Savcının, Albay Ali Öz, Yüzbaşı M.Y, H.Y, C.Ü, G.G ve Ö.A'nın talimatla ifadelerini almaya başladığı, hazırlık aşamasının ardından dava açılıp açılmayacağına kara vereceği öğrenildi.

Hrant Dink cinayetinde ihmali bulunduğu iddiasıyla Trabzon Valiliği tarafından hakkında soruşturma izni verilen dönemin Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Öz, Trabzon Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak kendisi için verilen yargılama iznine itiraz etmişti.

Bu haber toplam 1030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri