Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ALBAY ÇİÇEK TUTUKLANDI

11.11.2009 21:28
Belge soruşturması kapsamında Albay Dursun Çiçek tutuklandı.

Demokrasiye müdahale planında imzası bulunan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ndeki sorgusu tamamlandı. Sorgu yaklaşık 5 saat sürdü. Çiçek buradaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, ‘İrtica ile Mücadele Planı’ndaki ıslak imzanın sahibi olduğu iddia edilen, Adli Tıp’ın da bu kanaatte bir rapor verdiği Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek’i ifadesini aldı. İfadesi alındıktan sonra mahkemeye çıkan Albay Çiçek tutuklandı.

Adli Tıp 24 Ekim'de “AK Parti ile Gülen’i bitirme planı” diye bilinen belgedeki imzanın Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek’e ait olduğunu açıkladı.

Kurumdan İstanbul Başsavcılığı’na gönderilen raporda, Dursun Çiçek’e atıf yapılan imza ile gerçek imzanın aynı olduğunu saptadı. İmzanın Dursun Çiçek’e ait olduğu belirlendi.

 

ADLİ TIP'IN RAPORU: No:205 / 16.10.2009 57814-9760 / 8014 İnceleme konusu belge dördüncü sayfasında Dursun Çiçek’e atfen atılı basit tersimli imza ile Dursun Çiçek’in basit tersimli, polimorf mukayese imzaları arasında tersim tarzı, işleklik derecesi, istif, eğim, doğrultu, hız, seyir, alışkanlıklar ve baskı derecesi bakımından uygunluk ve benzerlik saptandığından, inceleme konusu belgelerdeki söz konusu imzanın Dursun Çiçek’in el ürünü olduğunun kabulü gerektiği...

 

 

 

 

Bu haber toplam 1386 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri