Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Albay Çiçek'i üzecek karar

04.08.2009 11:32
Yüksek Askeri Şura'da bu yıl Genelkurmay Başkanlığı'nda yeni yapılanma kararı alındı. Ergenekon'da ifade veren Albay Çiçek'in uzatma aldığı öğrenildi
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) 4 gün süren çalışmalarını bugün tamamlayacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayının ardından saat 11.30’da atama, terfi ve emeklilik listesi Karargah’tan basın mensuplarına dağıtılacak. İrticayla Mücadele Eylem Planı’nın altında imzası bulunduğu iddia edilen Kurmay Albay Dursun Çiçek üçüncü kez temdit aldı. Çiçek’in gelecek iki YAŞ’da da terfi alamaması halinde emekliliğe sevkedilmesi gerekiyor. Şura’nın siyasetçi ve asker üyeleri arasında adı çetelerle anılan askerlerin durumu konusunda bir ihtilaf olmadığı da belirtildi.

IĞSIZ BİRİNCİ ORDU KOMUTANI OLUYOR

Komuta kademesindeki değişim ise neredeyse belli oldu. Genelkurmay İkinci Başkanı Hasan Iğsız, emekli olacak Orgeneral Ergin Saygun’un yerine Birinci Ordu Komutanlığı’na getirildi. Karargah’ta Iğsız’dan boşalacak İkinci Başkanlık görevi için ise Orgeneral Aslan Güner ile Orgeneral Necdet Özel’in adı geçiyor.

KÖŞK’TE NEŞELİ YEMEK

YAŞ üyeleri, dün Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ başkanlığında öğlene kadar çalıştılar ve ardından Cumhurbaşkanı Gül’ün onurlarına verdiği öğle yemeğine katıldılar. Dışişleri Konutu’ndaki 1.5 saatlik yemeğe, Başbakan Erdoğan, Başbuğ, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile diğer Şura üyeleri katıldı. Gül, Erdoğan ve Gönül’ün neşeli olduğu gözlendi. STAR

ERDOĞAN KARARLARI İMZALADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura'da alınan kararları imzaladı.

Başbakan Erdoğan, Şura'da alınan kararları imzalamak üzere saat 09.10'da Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'na geldi. Erdoğan, Yüksek Askeri Şura kararlarını imzaladığı Genelkurmay Başkanlığı'ndan saat 09.50'de ayrıldı.

Şura kararları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül tarafından, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulacak.

Kararlar, Cumhurbaşkanı Gül'e sunulmasının ardından, Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliğince kamuoyuna açıklanacak.

Bu haber toplam 1098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri